«Тепер доїхати легше»: шість тролейбусів у Миколаєві почали курсувати у Корабельний район

У Миколаєві шість тролейбусів з автономним ходом почали курсувати до Корабельного району. 4 жовтня комунальне підприємство "Миколаївелектротранс" запустило маршрут №10 зі сполученням "Вулиця Айвазовського — залізничний вокзал "Миколаїв-Пасажирський".

Про роботу нового маршруту кореспондентам Суспільного розповів директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

Графік роботи маршруту з 05:00 до 21:00, говорить водій тролейбуса Сергій. Чоловік розповідає, усі тролейбуси №10 курсують за двома маршрутами.

"Ми їдемо у Корабельний район по десятому маршруту, приїжджаємо на вокзал і далі їдемо по другому маршруту, тому що треба заряджати акумулятори. Так як у Корабельний район ми їдемо на акумуляторах, тому вони заряджаються, щоб зарядитись йому потрібен час сорок і ми, щоб час сорок тут не стояти, їдемо по другому маршруту на Намив", — пояснює водій.

Водій тролейбуса Сергій. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Станом на 4 жовтня десятим маршрутом курсує шість тролейбусів з автономним ходом.

"Першочергово пріоритетом для нас стали робочі перевезення, так званні години пік, для того, щоб люди могли вчасно і з комфортом доїхати на роботу, а також увечері повернутись додому. Тому ми всім 6 тролейбусам максимально зменшили інтервал руху. Вранці це близько 20 хвилин, вдень у них більший іде інтервал, близько години, і ввечері знову зменшується до 25 хв", — розповів директор "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана.

Тролейбус з автономним ходом. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Новий маршрут спростить можливість дістатися до Корабельного району.

"Нам буде набагато легше поїхати, пенсіонерам особливо. Бо вранці неможливо сісти люди йдуть на роботу, нам не можна перебиватись. Дуже дякуємо всім хто цьому сприяв", — сказала жителька Корабельного району Галина.

Галина, жителька Корабельного району

Пасажири сідають до тролейбуса

За словами Юрія Сметани, графік курсування згодом підлаштують під попит пасажирів. Крім того, підприємство планує збільшити кількість тролейбусів по цьому маршруту до 10.

Що відомо про тролейбуси з автономним ходом у Миколаєві

• Перші тролейбуси з автономним ходом до 20 кілометрів Миколаїв почав отримувати з квітня цього року. Тоді ж Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич анонсував, що вони будуть використовуватись для сполучення з віддаленими районами міста, в першу чергу з Корабельним районом.
  • 19 квітня до Миколаєва привезли три нові тролейбуси, які обладнані системою автономного ходу. Ця технологія дозволяє долати відстань 20 кілометрів на одному заряді батареї. Проєкт реалізують у співпраці з міжнародними партнерами.
  • У 2024 році між комунальним підприємством "Миколаївелектротранс" та консорціумом компаній у складі білоруського підприємства "Белкомунмаш" та ТОВ "БКМ-Україна" розірвано контракт щодо поставки у Миколаїв 20 тролейбусів з автономним ходом. Судовий процес розпочався ще у 2022 році. Звернення до суду дозволило зберегти 167 мільйонів гривень, які належать Європейському банку реконструкції та розвитку.

Читати ще

Читати ще «Анімування — це диджитальне мистецтво»: у Миколаєві відбувся воркшоп з «оживлення» картин