Терапія для душі. У Миколаєві відбувся захід для малозабезпечених родин та переселенців

Діти разом з батьками під час майстер-класу, 13 грудня 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У ДОФі 13 грудня відбувся новорічний захід для малозабезпечених родин та переселенців. Акцію поділили на дві частини — майстер-класи для дітей та святковий концерт.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного з місця події.

Представники організації "Культурні сили України" разом з творчим простором "Десь тут" влаштовують акції на деокупованих територіях та у прифронтових зонах. Все для того, щоб у дітей була змога відчувати життя, говорить учасник творчого простору Андрій Ристенков.

"Ми представляємо дитячий напрямок. Попереду свята, ті емоції, яких сьогодні не вистачає. Просто дитинство, якого не вистачає на деяких територіях. І ми хочемо потрошки відновлювати це відчуття всередині кожного з них", — розповідає представник "Десь тут".

Андрій Ристенков, 13 грудня 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Для дітей підготували майстер-класи — малювання на дерев'яних іграшках та створення власної термомозаїки, яку можна забрати з собою.

"Дітки створюють невеличкі новорічні прикраси, які потім прикрашають ялинки. І ми у кожну громаду разом з "Культурними силами" привезли ще ялинку", — говорить чоловік.

Діти створюють поробки, 13 грудня 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Співорганізатори Володимир Алексєєв та Марія Скворцова розповідають, створення свят для дітей приносить їм задоволення.

"У нас основний напрямок — це якраз посилення культури, її відновлення і саме те відродження ідентичності українців, про яке ми сьогодні говоримо. У нас навіть гасло: "Силі культура — культурі сила". І наша основна задача за допомогою культури зробити таку терапію для душі", — говорить Марія Скворцова.

Володимир Алексєєв та Марія Скворцова, 13 грудня 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Володимир Алексєєв каже, культурні акції намагаються влаштовувати зокрема й в області.

"Мені це дуже цікаво робити у Миколаєві та області, і коли я зрозумів, що роблять вони ("Культурні сили України", — ред.), я думаю: "Все супер". Це те, що ми стараємося робити теж", — розповідає Володимир Алексєєв.

Дитина чіпляє іграшку на ялинку, 13 грудня 2023 року Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Діти під час майстер-класу, 13 грудня 2023 року Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Матеріали для створення іграшок, 13 грудня 2023 року Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Іграшка на новорічній ялинці, 13 грудня 2023 року Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Святковий концерт, 13 грудня 2023 року Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Відвідувачка Юлія говорить, отримала задоволення від свята.

"Все таке прикрашене, святкове, у порівнянні з нашими буднями, діти просто щасливі. Надіслали посилання і сказали, що для дітей тут чудові свята завжди", — каже Юлія.

Захід відбувся двічі — о 15:00 та 17:30. Організатори кажуть, влаштовуватимуть подібні святкування й надалі.