КИЇВ. 22 вересня. УНН. Благодійні фонди та організації, діяльність яких полягає у щоденній допомозі нужденним українцям, нашим співгромадянам у скруті та захисникам, які боронять Україну від російських агресорів, повинні мати пріоритетне право на першочерговий розгляд будь-яких проблем, що пов’язані з їхньою діяльністю. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив очільник Федерації іудейських громад України та голова її Ради Меїр Стамблер.
Цитата
«Благодійні фонди й організації, взагалі будь-які благодійники, які щоденно у ці важкі для нашої України часи допомогають нужденним, тим, хто опинився у скрутному становищі та, безсумнівно, тим, хто щоденно власними життями боронять нашу країну від російських агресорів, повинні мати пріоритетне право на першочерговий розгляд будь-яких проблем, що пов’язані з їхньою діяльністю”, — вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди з інвалідністю вже понад місяць не отримують нашої допомоги: як ліквідація банку “Конкорд” вплинула на благодійників
І це, впевнений Меїр Стамблер, стосується будь-яких проблем, які виникають у благодійників у їхній діяльності: чи то питання до влади, чи будь-які інші проблеми у їхній суспільно важливій діяльності. Зокрема, на його думку, це торкається й законодавчих колізій, таких, як, наприклад, отримання будь-яких виплат чи компенсацій. Тому, коментуючи ситуацію, у якій опинилися багато благодійних структур через рішення Нацбанку про ліквідацію банку “Конкорд”, він висловив впевненість у тому, що благодійники не можуть очікувати черги на виведення коштів разом, наприклад, з іншими юридичними особами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Це кошти не бізнесу, а дітей-сиріт: як ліквідація банку “Конкорд” вплинула на благодійників
“Це несправедливо й, насамперед, щодо тих, хто щоденно отримує таку важливу допомогу, чи то ліки, продукти харчування чи екіпірування для наших захисників. Так не має бути”, — підкреслив очільник Федерації іудейських громад України та голова її Ради Меїр Стамблер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У фінкомітеті ВР готові переглянути черговість повернення коштів благодійним організаціям під час ліквідації банків
Нагадаємо
Правління Національного банку України ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного товариства “АКБ “Конкорд” з 1 серпня 2023 року.
Співвласниця банку “Конкорду” Олена Сосєдка у повідомленні на своїй сторінці у Facebook наголосила, що активів банку вистачить, аби вкладники банку та акціонери отримали власні кошти, а, власне, виплати можна провести за 2-3 тижні.
Своєю чергою, її сестра, Юлія Сосєдка, яка також є співвласницею банку, зазначила, що ConcordBank вперше в історії України зробить процедуру ліквідації фінустанови максимально прозорою.
Джерело: УНН