«Ти загинув, щоб ми всі жили». Родині загиблого захисника з Миколаєва передали посмертний орден бійця «За мужність»

Сестра загиблого військового Олена Дідовик. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Вірші-присвята брату, написаний Оленою:

Ти загинув, щоб ми всі жили,

щоб до нас не прийшла війна.

Ти тримав оборону сміло,

ти казав: батьківщина одна.

Ну, а як же тепер твоя ненька.

Сивий батько не стримує сліз.

І бабуся ридає старенька.

Чорний смуток пронизує всіх.

Володимир Крижанівський на псевдо "Естет" почав військову службу в лавах НГУ у 2018 році. День, коли Володимир присягнув на вірність українському народові пригадує його сестра.

"Підписав контракт шостого червня із Національною гвардією в Миколаєві й почав свою службу. А присяга, згадую була в такий холодний період, він такий гордий, відважний такий був, пишався собою, гордо приймав присягу", — говорить Олена.

Володимир Крижанівський із псевдо «Естет». Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

У 2019 Володимир Крижанівський перевівся до іншого підрозділу — окремого загону спеціального призначення "Азов".

"Він познайомився з "азовцями", дуже загорівся їхньою відвагою, там, які вони були мотивовані. Перевівся, йому дуже подобалось там. А коли почалась війна він був вдома у відпустці вдома. Поїхав, сказав: "Як я своїх друзів залишу", — розповідає мати військового.

Зі слів Тамари, син ніколи ні на що не жалівся, пишався своїм підрозділом та побратимами.

"Як дзвонив, ще звʼязок був з Маріуполя дзвонив, розповідав, що буде все добре, дуже хвилювався, щоб в Миколаїв не прийшли. Такий він був. "Був" — дуже важке слово, не можу звикнути. Він для мене завжди є, в серці моєму", — говорить Тамара Крижанівська.

Шостого червня 2022 року його контракт мав закінчитись, але Володимир не уявляв себе цивільним.

Але це ж нічого б не змінило, коли війна. Знаючи характер, мого брата, його впертість і наполегливість він би ніколи не зміг би залишатись осторонь, навіть бувши б цивільним. Взагалі кажуть, що "Азов" це назавжди, не буває колишніх азовців

Вручення ордену «За мужність» родині загиблого захисника. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Орден "За мужність" третього ступеня рідним Володимира вручили у військовій частині, де чоловік починав свою службу.

"Ця нагорода не із повсякденних. Ця нагорода означає, що військовослужбовець багато вклав у наближення нашої перемоги. Військовослужбовець своїми діями, своїм життям врятував неможливо навіть підрахувати те число наших земляків", — говорить заступник командира військової частини по роботі з особовим складом Дмитро Мартишко.