Традиції та сучасність. Миколаївський художній драматичний театр відзначає 101 річницю

Сцена театру. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Артем Свистун каже, перші вистави у стінах театру були українською мовою

"Зараз ми поновлюємо нашу історію, ми відроджуємо традиції, ставимо українську класику, ставимо сучасні обробки та робимо вистави, які дуже актуальні на сьогодення", — говорить директор театру.

Театральна зала. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

На початку повномасштабного вторгнення, під час окупації Херсона, Миколаївський академічний художній драматичний театр підписав творчий меморандум з іншими театрами України, зокрема півдня країни.

"Коли херсонці перебували в окупації, ми щиро прийняли їх в стінах нашого театру, на гастрольні виступи ми зробили певні творчі меморандуми", — додає директор.

Директор Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Миколаївський академічний художній драматичний театр зазнав руйнувань під час обстрілів міста, попри це, керівництво та колектив працюють над повним його відновленням.

«Експонати» в музеї театру після російського обстрілу будівлі. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Катерина Богданова — артистка театру з 24-річним стажем розповідає, працювала у різних театрах, але все ж повернулася до Миколаєва

"По-перше, я дуже люблю це місто, я не місцева, я навчалася в Миколаєві й залишилася, по-друге, я дуже люблю цей театр. Не дуже театр від театру відрізняється. Ті самі проблеми, але це мій перший театр, моя любов", — говорить Катерина Богданова.

Артистка театру Катерина Богданова. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Каже, за час її роботи репертуар дещо змінився

"Як і усіх театрах, є касові вистави, які потрібні глядачу, щоб розважитися – це комедії, є серйозний репертуар. Якось був період, коли колишній керівник сказав, що "все, досить з нас вже драм", хоча ми драматичний театр, він оголосив "рік комедії" і ми наставили комедії", — говорить Катерина.

Якийсь час у нас були вистави, коли я прийшла в театр, така криза була в житті суспільства і в масових виставах, де був залучений весь колектив, то нас на сцені було більше, ніж глядачів в залі.

Театральне подвір’я: будівлю відновлюють після обстрілів. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Директор Артем Свистун додає, на 2024 рік заплановано 14 прем'єр.

"Ми готуємо традиційний вертеп український, ми готуємо на різдвяний цикл вечорниці, а також великі полотна на наступний рік комедійної творчості, щоб трішки розрадити наших людей", — зазначає директор театру.

Що відомо про Миколаївський академічний художній драматичний театр

• 15 липня 2022 року депутати Миколаївської обласної ради погодили перейменування Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. З назви театру виключили слово "російський".
  • 28 липня 2022 року у центрі надання адміністративних послуг відбулась реєстрація театрального колективу з оновленою назвою — "Миколаївський академічний художній драматичний театр".
  • Російські ракети 22 вересня 2022 року пошкодили будівлю Миколаївського академічного драматичного театру
  • У Миколаєві першого грудня 2022 року погасили поштову марку та художній конверт. Їх присвятили 100-річчю Миколаївського академічного художнього драматичного театру.