Президент США Дональд Трамп точно хоче припинити війну справедливим миром, і це співпадає з українською позицією.
Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю «Суспільному» заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, відповідаючи на питання, чи справді Україна підтверджувала готовність укладати мирні угоди.
«Давайте чітко прочитаємо меседжі і сигнали, які пролунали у Парижі. Дональд Трамп точно хоче припинити цю війну. Дональд Трамп — президент США, Дональд Трамп — лідер Республіканської партії, Дональд Трамп лідер країни, побудованої на принципах свободи, демократії, і тому для Америки сьогодні підтримати диктатуру, автократію, агресію — неможливо. Дональд Трамп хоче припинити цю війну справедливим миром. Меседж Президента (Зеленського — ред.) був, що це співпадає з українською позицією. Ми — теж, ніхто більше за українців не хоче зупинити цю війну. Але для нас дуже важливо, як. Бо ми три роки воюємо, ми втратили мільйони наших людей, втратили домівки, хтось вимушений був поїхати. Ми втратили найдорожче — життя наших людей і продовжуємо втрачати. Ми живемо під звуки сирен, і саме тому для нас важливо, як. Так, ми хочемо (миру — ред.) і це важливо було сказати Дональду Трампу, тому що російська пропаганда вона ж працює всюди», — наголосив Єрмак.
Він додав, що російська пропаганда працює й у США, і в Європі, і в Україні, просуваючи тезу, що Україна, нібито, не хоче миру.
«Відповіддю на цю брехню була ця розмова трьох президентів (Дональда Трампа, Емануеля Макрона і Володимира Зеленського — ред.), коли і Трамп сказав про те, що Україна хоче завершити, і він радий, і ми вважаємо, що за його лідерства, за його президентства це може статися», — наголосив Єрмак, додавши, що Україна налаштована на те, аби продемонструвати лідерство Америки у питанні примусу Путіна до справедливого миру.
Для того, аби досягти цих цілей, вважає керівник Офісу Президента, потрібно мати постійний діалог.
Єрмак також відзначив, що Трамп з великою повагою ставиться до Президента Зеленського та України.
«Все інше — це робота команд. Донести, чому, коли це може статися, коли ми можемо почати говорити. Для цього Україна має бути сильною. Україна має дійти до цього моменту переговорів тоді, коли ми дуже сильні і ми можемо говорити на рівних. Тому що все, що до цього лунає із Кремля — це ультиматуми. Але Президент Зеленський мовою ультиматуму ніколи не розмовляв і не буде розмовляти. І як він завжди говорить, що при ньому ніяких мінських нових, ніяких нормандських форматів не буде», — наголосив Єрмак.
Читайте також: Politico знову включило Єрмака до рейтингу найвпливовіших людей Європи
На запитання журналіста в контексті чуток у пресі довкола плану Трампа, чи не пропонували Україні відмовитися від частини територій в обмін на поступки, керівник ОПУ відповів: «Ніякого плану поки не існує, і точно ми його не бачили. Ми знаємо, що існують декілька думок, позицій, вони обговорюються… Я відзначив, що люди, з якими я зустрічався, слухали, їм було цікаво, вони ставили глибокі питання. Вони хотіли отримати більше інформації. Головне для нас зараз — це дати їм всю інформацію, викласти нашу позицію».
Як повідомляв Укрінформ, для посилення України Президент Володимир Зеленський представив План перемоги, який включає п’ять пунктів: перший — геополітичний, другий і третій — військові, четвертий — економічний, п’ятий — безпековий.
Перший пункт передбачає отримання запрошення до НАТО. Другий стосується оборони, зокрема передачі чіткого переліку зброї, що здатна підтримувати силу українських воїнів. Третій пункт зумовлює створення сил стримування. У четвертому йдеться про стратегічну економічну співпрацю та посилення санкційного тиску на агресора. П’ятий пункт розрахований на повоєнний час і зумовлює можливість заміщення окремих військових контингентів Збройних сил США, які дислоковані у Європі чи на інших континентах, українськими підрозділами.