За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві щодня допомагають десяткам безпритульних тварин. Міське комунальне підприємство "Центр захисту тварин" за 2024 рік відловило 1850 собак і котів, 2040 — стерилізували і понад 300 прилаштували. Волонтери організовують дог-маркетиМісце (ринок, магазин), де продаються товари для собак — їжа, аксесуари, іграшки тощо. А також прилаштовують тварин., стерилізують тварин у селах та роблять міжнародні ветпаспорти для прилаштування собак за кордоном.
Якою була діяльність зоозахисних організацій та КП "Центр захисту тварин" у 2024 році — дізнавались кореспонденти Суспільного.
У центрі для тварин в Миколаєві перебуває 100 собак і 12 котів. Відловлених собак тримають на карантині, оглядають, оброблюють від паразитів, потім — стерилізують, розповідає начальниця відділу відлову Ірина Бухонська.
"Вакцинують від сказу і забирають на перетримку. Сидять ще деякий час, до семи днів — це як скаже ветеринарний лікар. Коли все загоїлось і лікар каже, що можна випускати — наші ловці забирають собак і відвозять на місце відлову", — розповідає Ірина.
Начальниця відділу відлову КП «Центр захисту тварин» Ірина Бухонська. Миколаїв, 11 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Поки тварини перебувають на перетримці, їх намагаються прилаштувати. Ірина говорить, що на підприємстві кінологи працюють із собаками, аби їх соціалізувати.
Собака в КП «Центр захисту тварин». Миколаїв Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Собака в КП «Центр захисту тварин». Миколаїв Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Собаки в КП «Центр захисту тварин». Миколаїв Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Приблизно до серпня 2024 року з вулиць міста Миколаєва робітники підприємства відловлювали тільки безпритульних собак, тепер і котів, говорить директорка підприємства Олександра Купінець.
"За заявками, саме диких котів, яких люди не можуть спіймати самостійно, ми відловлюємо. Звісно безкоштовно. Стерилізуємо та повертаємо на попереднє місце існування".
Директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Купінець. Миколаїв, 11 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
За день оперують до десяти кішок та котів, говорить лікарка Валентина Данилів. Процедура разом з підготовкою триває приблизно 20 хвилин. Далі, каже фахівчиня, кішці потрібна десь доба, аби повністю оговтатись від наркозу та почувати себе як до операції.
Кішка в операційній. Миколаїв, 11 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
На Миколаївщині працює центр реабілітації тварин "Прайд". Тут тримають собак та котів, відловлених у Миколаєві та привезених з сусідньої Херсонщини. Більшість з них долучають до виставок-прилаштувань, а ще туди приносять котів, які перебувають на перетримці в інших волонтерів вдома.
Кішка. Виставка-прилаштування тварин, Миколаїв, 22 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Засновниця центру Кіра Жилкіна розповіла, що тут тваринам роблять ветеринарні паспорти міжнародного зразка.
"Склалась ситуація, що дуже важко прилаштувати тварину в країні. Тому ми знову відкриваємо таку можливість: відправки тварин за кордон. Оскільки наші тварини врятовані, вже стерилізовані, щепленні й з паспортами, чипами. Ми намагаємось прилаштувати наших тварин врятованих до люблячих сімей", — розповідає Кіра Жилкіна.
Засновниця реабілітаційного центру «Прайд» Кіра Жилкіна. Миколаївщина, 27 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Ветеринарно-санітарний паспорт Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Волонтери з організації "Друзі поруч" окрім прилаштування тварин на дог-маркетах влаштовують виїзди у населені пункти для стерилізації тварин. Керівниця організації Людмила Михайловська каже, що гроші для цієї ініціативи виділяють фонди.
"Гроші ветеринарам і ми їдемо разом з ними помічниками. Щоб місцеві люди не заважали праці ветеринарів, праці хірурга — ми спілкуємось. Приймаємо тварин, відносимо їх на наркоз, в операційну. І потім передаємо людям", — розповідає Людмила.
Собаки на дог-маркеті у «ДОФі». Миколаїв, 21 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
У 2024 році на таких виїздах стерилізували майже тисячу собак, розповіла Людмила Михайловська.
Читати ще
Читати ще
«Поступово повертаємось до рівня довоєнного стану»: понад 170 агропідприємств Миколаївщини у 2024 році відновили роботу
Читати ще
«Я мрію, аби я не працював, щоб всі були цілі»: історія медика з миколаївської 79 бригади на псевдо Віцик