Тут творить молодь: у Миколаєві запрацював молодіжний простір від Українсько-данського дому

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві 24 січня 2025 року запрацював простір Українсько-данського молодіжного дому — центр для творчості, навчання, співпраці та розвитку молоді. У цьому місці організовуватимуть тренінги, форуми, майстеркласи, кінопокази, зустрічі й інші події для підтримки молодіжних ініціатив.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла менеджерка Українсько-данського молодіжного дому в Миколаєві Дар'я Фрич-Алчіна.

У Миколаєві проєкт розпочався у лютому 2024 року. За словами Дар'ї, основна мета Дому — створення місця для об’єднання молоді, реалізації їхніх ідей і проєктів, знайомства та впровадження данського досвіду. З появою обладнаного приміщення команда планує розширити формат подій. Простір орієнтований на різноманітні ініціативи: від культурних і творчих до професійного розвитку.

"Данія багато в чому орієнтована саме на демократію, такі політичні процеси. У нас політичного процесу в Україні, ну, не дуже багато, а в Данії вони багато про це говорять. Мені здається, цей процес глобальний. Кожне покоління або якась частинка покоління робить щось своє".

Менеджерка Українсько-данського молодіжного дому в Миколаєві Дар’я Фрич-Алчіна. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Простір багатофункціональний: тут молодь може влаштовувати тренінги, лекції, воркшопи, творчі заходи. А витратними матеріалами, технікою та організаційною підтримкою допоможе команда простору. Дар’я каже, ще працюють над доступністю приміщення для людей з інвалідністю.

"Будівля стара, тут є певні обмеження щодо того, чи можна ламати стіни, чи ні. У нас дуже вузький вхід для людей з обмеженими руховими можливостями. І ми розробляємо проєкт, щоб вони заходили через терасу: зробимо там адекватний з'їзд", — пояснила Фрич-Алчіна.

Під час відкриття УДМД в Миколаєві молодь шукала в приміщеннях центру елементи пазлу, який потім зібрали в цільну картину. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

На відкритті центру представниця громадської організації "ТУТ" Дар’я Зворигіна розповіла про співпрацю з Українсько-данським молодіжним домом. У партнерстві робили нетворкінгПроцес встановлення та підтримання корисних контактів і зв’язків із людьми, які можуть сприяти особистісному або професійному розвитку. Він базується на обміні інформацією, ідеями, досвідом чи ресурсами, щоб досягти спільних цілей. для молоді.

"Слухали думки молоді щодо міста, що вони хотіли б покращити, над чим вони хотіли б тут працювати, до чого доєднуватись. Що подобається, не подобається. Запрошували цікавих людей, і вони ділилися з молодю своїм досвідом в бізнесі, в громадській діяльності, в держслужбі".

"Не менш важливо, що у Миколаєві з'явилось місце, де можна реалізовувати ці проєкти — фізичне приміщення. Наприклад приміщення останнє, в якому ми робили квартирник, воно було пошкоджене "шахедом" — пряме влучання", — розповіла Зворигіна.

Читати ще

Читати ще

Лунали пісні «Океану Ельзи», Скрябіна, Sting: у Миколаєві відбувся музичний вечір

Команда Українсько-данського молодіжного дому планує організовувати по декілька подій на тиждень. Пріоритетом залишаються тренінги, артпроєкти та підтримка місцевих ініціатив. На відкритті зробили квест, а також окремі зони для охочих сплести браслети, пограти в настільні ігри та помалювати.

Дівчата та хлопці вже випробовують себе у ролі детективів, читаючи правила настільної гри. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Молодь у приміщенні Українсько-данського молодіжного дому в Миколаєві. 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Дівчина демонструє сплетений власноруч браслет. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Прапори України та Данії на формі команди Українсько-данського молодіжного дому. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Представницю художньої спільноти "НабагатоБільше" Анастасію запросили як менторку. Дівчина розповіла про творчість, роботу з маркерами та арттерапію.

"Зараз молодь намагається відчувати силует, який вони малюють — натуру. У першу чергу не боятись висловлюватись, не боятись почати малювати, навіть якщо це не їхнє. Маркер не можна стерти, це інструмент душі".

Анастасія пояснює деталі роботи. Позаду — хлопець позує для учасників тренінгу. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Дівчина малює з натури. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Учасники тренінгу слухають Анастасію. Миколаїв, 24 січня 2025 року Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Учасники тренінгу малюють. Миколаїв, 24 січня 2025 року З архіву Анастасії

Як пояснює менеджерка Дар'я, є наміри розширити співпрацю з іншими молодіжними центрами регіону, зокрема в Березанці.

"Вони хочуть з нами трошки співпрацювати — у них є команда, яку ми готові підтримати", — каже Фрич-Алчіна.

На відкриття також завітали міський голова Олександр Сєнкевич, посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен та керівник офісу посольства у Миколаєві Якоб Хансен. Суспільне Миколаїв/Максим Місайлов

Проєкт фінансує Міністерство закордонних справ Данії. А за 2024 рік діяльності Українсько-данського молодіжного дому в Миколаєві команда влаштовувала тренінги, кінопокази тощо. За цей період до заходів долучилися приблизно 800 молодих людей, віком від 16 до 24 років, каже Дар'я Фрич-Алчіна.

Читати ще

Читати ще

Допомога від Данії: на Миколаївщині побудували соціальне житло

Читати ще

Середньовічний бал, стендап-концерт і вистави: куди піти в Миколаєві на вихідних

Читати ще

Поліцейські бригади «Лють» у Миколаєві здали кров для поранених побратимів

Довідковий Миколаїв