З початку роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) у неї заведено майже 6 млн електронних документів.
Про це під час форуму «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення» повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми вже п'ятий рік розвиваємо в цифровому форматі сферу будівництва. Сьогодні єдиною електронною системою користуються 1,5 мільйони громадян, зокрема, понад 100 тисяч представників органів місцевого самоврядування та інших інституцій. А електронних документів у систему заведено майже 6 мільйонів», — сказав Федоров.
Крім того, на порталі «Дія» громадяни отримали майже 200 тис. онлайн-послуг у будівельній сфері, серед яких повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорту, дозвіл на виконання будівельних робіт тощо.
Ще один фундаментальний цифровий проєкт — Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, який був запущений у березні 2022 року. Станом на зараз у ньому зафіксовано понад 300 тис. випадків та подано 120 тис. заяв про пошкоджене майно і 30 тис. — на компенсацію за знищене.
Читайте також: В Україні цьогоріч зруйновані майже 50 тисяч об’єктів нерухомості та інфраструктури — Кулеба
«Саме завдяки цифровізації нам вдається рухатися далі прозоро, швидко та ефективно. Наступний крок — запуск містобудівного кадастру, який дозволить збільшити кількість цифрових сервісів у будівництві. Наприклад, ми сьогодні анонсуємо про нову послугу – на порталі «Дія» можна буде отримати витяг із містобудівної документації», — додав віцепрем'єр-міністр.
Як повідомлялося, в Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після завершення будівництва.