Конструкція і функціональні характеристики сучасних пилососів постійно удосконалюється, що в першу чергу стосується пристроїв, що виконують вологе прибирання та пилососів автоматів. Якщо перші моделі порохотягів використовувалися виключно відповідно до їхньої назви – втягування пилюки, яка зібралася на підлоговому покритті, м’яких меблях чи в важкодоступних кутках приміщення, то пилососи для вологого прибирання цілком ефективно справляються як з видаленням сухого бруду та пилу, так і з прибиранням вологих забруднених поверхонь. В конструкції пилососу, який призначено для вологого прибирання обов’язкового передбачена наявність спеціального резервуару, де зберігається вода або розчин з миючим засобом.
Деякі конструктивні особливості миючих пилососів
Об’єм резервуару для води чи миючого розчину у кожної моделі пилососа, що виконує функцію вологого прибирання, є різним – від 1,5 л в звичайних побутових пилососах та до 8 літрів – в більш потужних моделях. Ще однією особливістю миючого пилососу є використання спеціальної насадки – мікрофібрової ганчірки, за допомогою якої здійснюється видалення бруду, пилу та вологих забруднень. Окрім мікрофібрової ганчірки в комплектації пилососа може бути передбачено можливість використання спеціальних щіток чи щетинок для видалення бруду та пилюки з різних поверхонь.
В конструкції кожного миючого пилососу передбачено використання:
- двигуна, який забезпечує генерацію повітряного потоку для створення всмоктувального ефекту та фільтрів, які здійснюють уловлювання пилу та дрібних часточок;
- насадок, що призначені для різних поверхонь, включно з щіткою для прибирання пилюки з килимових покриттів та щілинної насадки, яка дозволяє збирання пилу в малодоступних закутках приміщення;
- ємності для пилу, де акумулюється зібрана пилюка та бруд для подальшої утилізації та резервуару для зберігання води з розчиненими в ній миючими засобами.
Як працює пилосос для вологого прибирання
Опція вологого прибирання в пилососі забезпечується завдяки втягуванню головним шлангом брудної води та часточок бруду які поступають в спеціальну закриту ємність. У випадку, якщо поверхня підлоги чи килимового покриття є дуже забрудненою до ємності з чистою водою додається миючий засіб, який пилосос разом з водою спочатку розпорошує по поверхні, а потім збирає до іншої ємності. Для миття підлогової поверхні пилососи для вологого прибирання використовують тільки чисту воду, тому підлога в подальшому не потребує протирання чистою ганчіркою.
Завдяки сильному потоку повітря під час вологого прибирання з використанням відповідного пилососу можливе видалення навіть застарілого бруду з килимів, що мають високі ворсинки. На відміну від пилососу для вологого прибирання, який можна замовити та придбати на сайті https://comfy.ua/ua/, звичайний пилосос з аквафільтром збирає тільки суху пилюку та сміття, які, попадаючи всередину порохотягу, зволожуються завдяки аквафільтру та осідають всередині ємності.