Робота групи зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України перебуває на завершальній стадії.
Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра в ефірі програми Ігоря Долгова на Youtube-каналі Укрінформу.
“Робота Core Group з питань трибуналу на завершальному етапі, тому поки без деталей, але скоро ми дамо повну картину всього, що було зроблено за три роки і які плани далі», — додала Ірина Мудра.
Вона наголосила, що це не чергова санкція чи інструмент економічного тиску. Це питання безпеки, справедливості та покарання за скоєний злочин.
“Цього тижня наші юристи були на фінальному засіданні. Фінальна зустріч Core Group (Коаліції держав), уже на рівні не юридичних радників, а на рівні тих, хто приймає політичні рішення, буде проведена у Києві. Буде оголошено той результат, який напрацювала група. Плануємо зробити це у травні”, — додала Мудра.
Вона пояснила, що наразі мова йде про ініційований Україною Спеціальний трибунал для покарання тих, хто розпочав війну.
“Пункт сьомий Формули миру Президента Зеленського — саме про відновлення справедливості, про всеохоплюючий механізм відповідальності країни-агресора, який включає як компенсаційний механізм, так і трибунал щодо злочину агресії проти України”, — наголосила Мудра.
Мудра пояснила, що до групи щодо створення трибуналу по злочину агресії входить 41 країна, ЄС і Рада Європи.
“Ми стикнулися з реаліями, що Міжнародний кримінальний суд не мав повноважень щодо розслідування злочинної агресії по Україні. Тому й виникла необхідність, і знову ж таки Україна виступила ініціатором створення спеціального трибуналу за злочин агресії проти України”, — додала вона.
За словами Мудрої, йдеться про притягнення до відповідальності за злочин агресії.
“І результат буде відповідати інтересам нашої країни, буде відповідати нашому запиту на справедливість.
Читайте також: Стефанчук обговорив із президентом ПАРЄ та генсеком Ради Європи створення спецтрибуналу для Росії
Як повідомляв Укрінформ, Core group правових експертів з утворення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України розглянула перший проєкт Статуту майбутнього трибуналу, який визначатиме основи його діяльності. Подальші дискусії щодо опрацювання цього документу відбуватимуться за сприяння Ради Європи.
Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас вважає, що ініціатива зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії, який Росія здійснила проти України, має широку міжнародну підтримку, і це є ще одним свідченням того, що політичне керівництво Росії, яке несе відповідальність за цей злочин, не може почуватися недоторканим.
Повний ефір програми Ігоря Долгова на Youtube-каналі Укрінформу вийде о 19:00.