В Ужгороді вулицю назвуть на честь миколаївського поета Дмитра Креміня

Поет Дмитро Кремінь. Фото: Тарас Кремінь/Фейсбук

В Ужгороді перейменують десять вулиць, що раніше носили назви радянських та російських діячів. Одну з них назвуть на честь українського поета Дмитра Креміня, який жив та працював на Миколаївщині.

Відповідне рішення затвердили під час сесії Ужгородської міської ради 23-го листопада.

Як зазначили в міській раді, вулицю Антона Чехова перейменують на вулицю Дмитра Креміня — поета, публіциста, есеїста, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії.

Син поета, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь подякував закарпатцям за увагу до творчості батька.

"Закарпатці доводять, що для них ім’я мого батька і його творчість важливі. Видана книга вибраних творів "Мовчання волхвів", життєствердний стінопис, прем’єри вистав, а з тим і велика увага до творчої спадщини Дмитра Креміня, – важлива сторінка новітньої історії.", – написав Тарас Кремінь.

Шануючи минуле, маємо майбутнє!

Хто такий Дмитро Кремінь

• Дмитро Кремінь — поет, есеїст, перекладач. Народився 1953 року на  Закарпатті. Випускник філфаку Ужгородського державного університету. З 1975 року жив і працював на Миколаївщині — в селищі Казанка та в самому Миколаєві.
  • Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, всеукраїнських літературних премій імені Василя Чумака, Володимира Свідзінського, Володимира Сосюри, Леоніда Вишеславського "Планета поета", Зореслава (Стефана Сабола), міжнародної премії імені Івана Кошелівця тощо.
  • Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, медаллю князя Миколи Гедройця. Автор багатьох поетичних книжок, виданих у Києві, Одесі, Миколаєві та Ужгороді. У перекладі вірші виходили в Англії, США, Канаді та Китаї.
  • У сквері поруч з Центральною бібліотекою імені Марка Кропивницького 21 серпня 2023 року відкрили пам'ятну дошку на честь заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Дмитра Кременя. Саме у цей день миколаївцю родом із Закарпаття мало б виповнитися 70, проте його життя обірвалося 2019 року.