В Україні затвердили нацплан управління відходами — що передбачено до 2033 року

Кабінет міністрів затвердив Національний план управління відходами, який передбачає охоплення послугою з управління побутовими відходами 85% українців до 2033 року.

Про це у Телеграмі повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, передає Укрінформ.

“Прийняття Національного плану є важливою складовою реформи, розпочатої з прийняттям рамкового Закону “Про управління відходами”. Крім того, схвалення Нацплану є однією з рекомендацій Європейської комісії, які були викладені у звіті про прогрес України в межах Пакету розширення Європейського Союзу за 2023 рік”, — зазначила міністр захисту довкілля Світлана Гринчук.

Документ включає в себе також Національну програму зменшення захоронення біовідходів та Національну програму запобігання утворенню відходів.

Він містить аналітику про поточний стан управління відходами в країні, прогнозні показники та стратегічні напрями розвитку сфери на 10 років, інструменти для реалізації поставлених цілей та моніторинг їх виконання.

Серед цільових показників Нацплану — охоплення послугою управління побутовими відходами щонайменше 85% населення країни до 2033 року; збільшення рівня підготовки побутових відходів до повторного використання та рециклінгу (очікується, що до 2025 року цей показник досягне 10% від маси таких відходів з подальшим нарощуванням обсягів).

Також планується скоротити обсяги захоронення біовідходів на 10% до 2030 року і на 15% — до 2033 року.

У населених пунктах будуть запроваджені системи роздільного збирання побутових відходів, які щороку на 10% збільшуватимуть охоплення населення послугою. А до повторного використання до 2033 року будуть готові до 70% маси відходів.

Національним планом також передбачена інвентаризація об’єктів оброблення небезпечних відходів та визначення тих, які мають бути приведені у відповідність до вимог законодавства або закриті.

Читайте також: Швеція допоможе Україні у реформуванні системи управління відходами

На основі Нацплану протягом року після набрання ним чинності кожна область має розробити регіональні плани управління відходами. Такі плани розроблятимуть на 10 років з актуалізацією кожних чотири роки.

У регіональних планах буде передбачено створення сміттєпереробної інфраструктури, а також закриття об’єктів, що не відповідають вимогам екологічної безпеки.

На основі регіональних планів громади формуватимуть місцеві плани управління відходами.

Як повідомлялося, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав 4,7 млн євро для рекультивації Грибовицького полігону твердих відходів у Львові.

Джерело

Довідковий Миколаїв