Поліс ОСЦПВ повинен бути у кожного водія, без нього керувати авто в нашій країні заборонено. Обов’язковий він тому, що головне його завдання — компенсація постраждалим завданої їм шкоди внаслідок ДТП, винуватцем якого став власник автостраховки. Скільки коштує зараз такий поліс, від чого залежить його вартість та що робити, якщо потрапили в ДТП, — на ці питання ви знайдете відповіді в нашому матеріалі.
Яка вартість ОСЦПВ в нашій країні
Вартість автоцивілки (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka) для водіїв на різних авто назвати одразу неможливо, адже вона розраховується індивідуально і буде залежати від кількох факторів:
- типу ТЗ. Тут діє проста пропорція – чим автотранспорт більше, тим дорожчою буде для нього страховка. Різниця є відчутною, приміром, для мотоциклів і легковими авто;
- об’єму двигуна. Це також буде впливати на ціну поліса. Чим вище параметр потужності, тим вищою буде ціна автоцивілки для ТЗ;
- реєстрації власника авто (даних, зазначених у техпаспорті). Кожен регіон, кожна область, кожне місто України мають свої коефіцієнти ризиків. Для Києва він буде вищим, ніж, наприклад, для Миколаєва;
- пільги. В нашій країні деякі категорії водіїв мають право на 50-відсоткову знижку на страховку. Це пенсіонери, люди з інвалідністю II групи, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС тощо. Окремим категоріям учасників бойових дій дозволено подорожувати без страховки;
- франшизи. Це сума, яку компанія не буде виплачувати постраждалим, це буде робити сам власник поліса. Чим вищий розмір франшизи, тим дешевше буде коштувати поліс, слід врахувати те, що страхова почне сплачувати за ремонт чужого авто тільки з тієї суми, після якої франшиза вже закінчилася.
Таким чином, ми бачимо, що не може бути однакової вартості страховки для всіх ТЗ. Щоби точно дізнатися, скільки буде коштувати автоцивілка саме для вашого авто, слід завернутися до страхової компанії. Розрахувати ціну можна на офіційному сайті за допомогою онлайн-калькулятора.
Сталося ДТП — що робити, щоб отримати виплату за ОСЦПВ
Страхові компанії значно спростили процедуру отримання коштів за автоцивілкою. Зараз для цього слід лише зробити наступне.
Якщо ви стали винуватцем ДТП, слід негайно повідомити про це свою страхову компанію. Чим скоріше ви це зробите, тим краще. Можна зателефонувати з міста події. Якщо щось завадило вам це зробити одразу, звернутися до страховика треба протягом найближчих трьох днів. Від представника компанії ви отримаєте детальні інструкції, що робити далі.
Зазвичай вам слід буде надати інформацію про свій страховий поліс постраждалій стороні. Наприклад, можна скористатися контактами відділень компанії «Арсенал Страхування» (https://arsenal-ic.ua/contacts), які завжди розміщені на полісі. За ними постраждалий може звернутися до найближчого офісу для отримання компенсації.
У страховій компанії вже сам постраждалий водій повинен надати усі документи, які підтверджують факт ДТП та вашу вину (протокол поліції, фото/відео та ін.). Він пише заяву на відшкодування збитків, додавши до неї копію свого ідентифікаційного коду, паспорту, документи, що підтверджують розмір збитків, та банківські реквізити. Це все слід зробити не пізніше 30 днів з моменту ДТП.
Далі страхова буде опрацьовувати отриману інформацію і якщо з документами буде все в порядку, орієнтовно протягом 15 днів після узгодження з постраждалим суми компенсації, проводить виплату. Термін може бути збільшено максимально до 90 днів.