Вибираємо вживаний монітор для будь-якої збірки ПК

Якщо треба знизити вартість збірки ПК, можна придбати вживаний монітор. Вживану техніку також доцільно використати, щоб оформити стаціонарне місце роботи, якщо є ноутбук із невеликою діагоналлю дисплея. Майже в усіх моделях портативних комп’ютерів є роз’єм для підключення додаткових пристроїв для виводу зображення. Ціни на монітори б у відчутно нижчі, чим на аналогічні нові вироби, що дозволить почати працювати чи грати при обмеженому бюджеті.

Типи матриці моніторів

Залежно від мети використання варто вибирати й тип матриці монітора. Найпоширеніші панелі, які виводять зображення:

  1. (VA) Vertical Alignment — такий тип матриці забезпечує високу контрастність зображення. Це можливо завдяки рідкокристалічним елементам, з яких вона складається. Вони вирівнюються вертикально. Завдяки цьому у них є здатність повністю блокувати світло. Через це на зображенні з’являються глибокі чорні кольори. Також рідкі кристали повністю пропускають світло. Це вже дозволяє отримати яскравий білий колір. Чіткі чорні та білі кольори надають зображенню на VA-матрицях високої контрастності. Кути огляду вищі, ніж на TN-матрицях, але трохи нижчі, чим в IPS-моделях.
  2. In-Plane Switching (IPS). Відрізняється гарною передачею кольорів, що дозволяє використовувати пристрій для професійної роботи в графічних редакторах. На таких матрицях зображення має гарну контрастність та яскравість.
  3. Twisted Nematic (TN). Відрізняється невисокою вартістю та швидким відгуком. Підходить для будь-яких задач: ігор, графічних та текстових редакторів, перегляду відео та інформації на сайтах. Небажано використовувати для задач, де потрібне ідеальне відображення кольорів.

 

Також звертайте увагу на діагональ монітора. Подумайте, який розмір екрана буде комфортним для використання та гармонійно впишеться в інтер’єр.

Інтерфейси підключення до комп’ютера

Коли купуєте монітор, дивіться на інтерфейс підключення до системного блоку. Якщо пристрій виводу зображення оснащений тільки HDMI, а в ПК є лише Displayport, монітор до компа не під’єднається.

Обов’язково зверніть увагу на задню кришку системного блоку, де розміщені роз’єми підключення. Вони можуть бути такими:

  • VGA;
  •  DVI;
  • HDMI;
  • DisplayPort.

Якщо у вашому ПК встановлена дискретна (змінна) відеокарта Radeon, Nvidia чи Intel Arc, підключайте монітор тільки до неї. На задній панелі її інтерфейс знаходиться в слотах розширення.

Інакше зображення буде видавати центральний процесор, а графічний не працюватиме. Навіть якщо у вас встановлена RTX 4090, ви не отримаєте розрахунковий FPS в іграх або високу швидкість обчислення в графічних редакторах.

 

Центральний процесор «видаватиме» зображення тільки, якщо в ньому є вбудована «графіка», наприклад всі моделі Intel без англійської букви F в маркуванні: I5-14500, I7-13700 тощо. Якщо в ЦП немає графічного ядра (наприклад, I5-13400F), зображення взагалі не виводитиметься. Можна буде подумати, що монітор чи комп’ютер просто не працюють.

Практично в усіх моделях є отвори для кріплення VESA. Вони потрібні, якщо ви хочете встановити монітор на стіновий або настільний кронштейн. У більшості електронних пристроїв стандартні розміри розташування отворів становлять 75×75, 100×100 мм. Розміри залежать від діагоналі, адже фіксація на кронштейні передбачає непереривні навантаження.

Щоб придбати монітор, який був у використанні, треба звертатися до перевірених постачальників, які проводять детальну діагностику та обслуговування електроніки (у разі потреби).

Джерело: chipchip.ua

Довідковий Миколаїв