За інформацією: Суспільне.
Військовослужбовець на псевдо Лєший з Миколаєва служить в морській піхоті начальником секції територіального рекрутингу майже півтора року. Також чоловік виконував бойові завдання на Донбасі. До повномасштабної війни Олексій працював менеджером.
Своєю історією воїн поділився з кореспондентами Суспільного.
До великої війни Олексій (Лєший) проходив військову кафедру, у 2022 році долучився до українського війська. Далі були навчання і перші бойові завдання на Донбасі.
"Багато емоцій. Ти заїжджаєш в посадку на "Hummer". До ворога ще кілька кілометрів. Йдеш пішки, і вперше чуєш як "свистить" міномет, який цілеспрямовано лупить по тобі. В цьому першому бою із того, що запамʼяталося, це, мабуть, перша контузія", — говорить військовослужбовець.
Військовослужбовець Олексій (Лєший) під час служби на Донбасі. Особистий архів Олексія
За його словами, тоді задача була — вибити росіян з позицій поблизу Рівнополя.
"Завдяки діям нашої роти, яка була на вістрі атаки, ми виконали задачу. І наступного дня суміжні підрозділи вже заходили в Рівнопіль, і звільнили цей населений пункт", — згадує Лєший.
Військовослужбовець Олексій (Лєший) з побратимами під час служби на Донбасі. Особистий архів Олексія
Військовослужбовець також брав участь у боях поблизу Урожайного. Пригадує, як доводилося евакуйовувати пораненого побратима.
"Хлопець десь на голову вище за мене, такий величенький. Виносили його на носилках 12 людей. Мінялися по шість. Але ти несеш, п'ять метрів, і вже немає сил, міняєшся. Виходили десь п'ять годин, мабуть. Не могли його пронести через ділянку окопу, бо там геобразний злом, і носилки просто не завертались, виходили в кут. Потрібно було вийти в поле, яке прострілюється", — говорить Олексій.
Військовий за час перебування на Донбасі отримав три контузії.
"Падає 120-мм (снаряд — ред.), і мене закидує просто в окоп, потім "відключка". Останнє, що бачиш — земля, гілочки. Не знаю скільки я пролежав. Ну думаю, що кілька хвилин. Далі увімкнувся, ноги і руки на місці", — розповідає він.
Військовослужбовець Олексій (Лєший) під час служби на Донбасі. Особистий архів Олексія
Потім була евакуація, шпиталь, і нова посада начальника секції територіального рекрутингу. Набирати персонал, каже, знайома справа, бо до повномасштабної війни працював менеджером.
"Людина, окрім того, що застосує себе у війську і захистить державу, вона здобуде певний досвід. Якщо він мав досвід водіння, категорія "В" протягом двох років, а тут йому дали бронеавтомобіль, то це досить вагомий пункт в його резюме, коли закінчиться війна. Так, він скаже: "Я не водив вантажівку, але я водив "Mastiff" британські, які важать 30 тонн", — пояснює Лєший.
Начальник секції рекрутингу морської піхоти ВМС Олексій (Лєший). Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Говорить, головне — щоб людина потрапила на своє місце.
"У людини, яка заходить на посаду водія категорії "В" — легкова автівка, досвіду керування вона не має взагалі. Просто десь п'ять років тому вона отримала права. У той же самий момент "заходить" людина на посаду кулеметника, а в нього категорії "А", "В", "C", "D", "E" і досвід 20 років за кермом вантажівки. А бронеавтомобіль — це та сама вантажівка. І ти розумієш, поки в нас підрозділ комплектується таким чином — війна в нас буде ще довго", — висловлюється чоловік.
Шеврон морської піхоти на куртці в Олексія. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Головна мотивація Олексія — забезпечити спокій для своєї країни. Військовий рекрутер прагне, щоб росіяни не прийшли до Миколаєва та близьких для нього міст.
Читати ще
Читати ще
Питання енергонезалежності обговорили на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад у Миколаєві
Читати ще
«Шануємо наш прапор»: як у Миколаєві доглядають за станом стягів