Відновлення бізнесу на півдні: підприємці Миколаївщини беруть участь у конкурсі ідей

За інформацією: Суспільне.

Підприємці з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей беруть участь у конкурсі мініпроєктів "Раннє відновлення бізнесу на півдні України". У програмі залучені як досвідчені підприємці, так і ті, хто вперше розпочинає власну справу. Переможці пітчингу отримають грант у 180 тисяч гривень на реалізацію ідей.

Про це йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".

Мета та проміжні результати конкурсу

Координаторка проєкту "Раннє відновлення бізнесу на півдні України" Анна Ганжул говорить, 28 листопада в Миколаєві відбувся перший відбір бізнес-ідей в рамках конкурсу мініпроєктів "Раннє відновлення бізнесу на півдні України". 14 підприємців-початківців з Миколаївської та Одеської областей презентували журі свої ініціативи.

"Важлива умова проєкту – участь в освітній програмі. Це три навчальні модулі тривалістю сім навчальних днів та два візити до успішних підприємств південного регіону. Освітня програма передбачає експрес-навчання щодо підприємницької діяльності у воєнний час, підготовку бізнес-планів та роботу з інвесторами. Наприкінці навчання учасники мають захистити свої бізнес-проєкти. Автори кращих ідей отримають можливість придбати необхідне обладнання або покрити інші витрати, пов’язані з розвитком власної справи", — розповіла Анна Ганжул.

За словами координатори проєкту, з 463 анкет, що подавали на конкурс, відібрали 56 учасників.

"У нас не одна група, як була минулого року, а в Миколаєві та Одесі по дві групи, які навчались або у цей момент навчаються. Це дві окремі групи: початківців-підприємців та досвідчених. У зв'язку з безпековою ситуацією бізнесмени та початківці з Херсона та Херсонської області навчаються в Миколаєві", — сказала Ганжул.

Учасники проєкту

У 2024 році бере участь у конкурсі Ганна Найда з Херсона, мати чотирьох доньок. Жінка говорить, до повномасштабної війни мала швейну майстерню зі створення костюмів для концертних виступів. Після звільнення Херсона переїхала до Миколаєва, працювала два роки у швейній майстерні. Очікує рішення журі та сподівається, що зможе відкрити власну майстерню, в якій будуть працювати інші переселенці з Херсонщини.

"Я задоволена підготовкою, куратор Володимир допоміг побачити не тільки кордони того, що ми звикли бачити, а й розвиватися, навчив, як спілкуватись з людьми, себе презентувати. А ще я познайомилася з дівчатами з лівого берега, які вийшли з окупації та хочуть навчатися. Хочу допомогти своїм переселенкам, у яких немає наразі грошей. Я хотіла б, коли відкриюся, не тільки шити, але ще й навчати дівчат", — зауважує Ганна Найда.

Учасниця конкурсу Олена Легка планує відновити родинну справу, яку зруйнували російські військові — пасіку. Каже, перед вторгненням хотіли розширити асортимент продукції, що виробляли.

"Але наше село з пасікою потрапило в окупацію. Сама пасіка стала базою проживання російських військових, залишився розбитий будинок дуже багато інструменту було вкрадено. Хотілось би розвиватися, тому що це справа нашого життя, щоб ми відродили цех з переробки меду, а необхідне обладнання, автоматична машина дозування, коштує 70 000 гривень.

"Є соціальна та екологічна складова ідеї. По-перше, це виробництво, ми підтримуємо традиційну галузь для України — бджільництво. Екологічна складова утому, що бджоли мають велику роль у запиленні рослин і зараз через війну дуже багато гине бджіл", — зазначила Олена Легка.

Андрій Гдовський 2023 року виграв грант проєкту і відкрив лавку, в якій продаються йогурти власного виробництва. Наразі чоловік служить у ЗСУ.

"За пів року до "повномасштабки" почав власну справу. Грант дав змогу відкрити лавку, ще були власні, зароблені гроші. Ідей багато, але зараз ще треба поєднувати це зі службою в Збройних Силах. Тому нині проєкт на стадії автономної роботи, без вливання нових ідей", — сказав Андрій Гдовський.

"Взагалі нічого не треба боятися і треба рухатись, ризикувати. У таких грантових проєктах немає переможених. Тобто все одно це досвід, навіть якщо не буде виграшу. І все одно це знак того, що треба собі додати знань чи досвіду.

Зі слів Анни Ганжул, проєкт "Раннє відновлення бізнесу на півдні України" реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID "UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні".

Читати ще

Читати ще

Жителям Вознесенська, що на Миколаївщині, надають допомогу після ракетного обстрілу

Читати ще

На Миколаївщині в аварії травмувалось троє людей, серед них є підліток

Читати ще

Дощитиме: погода на Миколаївщині у вихідні сьомого та восьмого грудня

Довідковий Миколаїв