«Війна триває. Полон вбиває»: у Миколаєві організували автопробіг на підтримку військовополонених

У Миколаєві відбувся автопробіг та акція-нагадування на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Цей пробіг присвятили другій річниці теракту в Оленівці. До заходу долучилися приблизно 300 людей та 100 автомобілів.

Подію 28 липня відвідали кореспонденти Суспільного.

Захід розпочався від залізничного вокзалу і продовжився проспектами Миру, Центральним та Героїв України, завершившись на *8 Причалі.

Батько Катерини, морський піхотинець, перебуває в російському полоні з квітня 2022 року.

"Стараємося долучатися до усіх акцій, автопробігів, фотовиставок, взагалі до таких подібних заходів, щоб привернути увагу суспільства до питання військовополонених. Щоб це не відходило на другий план", – каже Катерина.

Донька морського піхотинця Катерина. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Дружина зниклого безвісти бійця 46-ї окремої аеромобільної бригади Тетяна розповіла, що вже 18 місяців нічого не знає про чоловіка.

"Зниклі безвісти – не означає забуті. Все одно ми їх чекаємо, віримо, за них боремося", – говорить Тетяна.

Дружина зниклого безвісти бійця Тетяна. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Учасниця акції Валентина розповіла про свого друга та колегу, які вже третій рік перебувають у російському полоні.

Учасниця акції-автопробігу Валентина. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На моє переконання, у кожного з нас там всі.

"Якби не вони, якби не Маріуполь, якби не Донеччина, якби не інші напрямки, невідомо, щоб було сьогодні з Миколаєвом і з іншими тиловими містами", – сказала Валентина.

Мати морського піхотинця Анжела. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Мати морського піхотинця, який потрапив у полон 12 квітня 2022 року, Анжела, згадує єдиний лист і відео, яке знайшла на російському каналі, де син виглядав худим і замученим.

"Хочемо якнайшвидше повернути наших героїв, наших синів додому", – каже Анжела.

Автопробіг у Миколаєві Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Плакат на автомобілі Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Автопробіг у Миколаєві Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Організаторка акції Лілія Першина повідомила, що це вже третій автопробіг у Миколаєві.

"Ми хочемо вчергове нагадати миколаївцям про те, що бранці на сьогодні й досі у полоні. Таким чином і звернутися до світової спільноти так само", – зазначила Лілія.

Організаторка акції Лілія Першина. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Цей пробіг присвятили другій річниці теракту в Оленівці.

"Нам треба визволити всіх бранців цивільних, військових, жінок, чоловіків — незалежно. І ми будемо боротися допоки не повернемо всіх", – додала Лілія.

Завершення акції-автопробігу на *8 Причалі. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Інспекторка сектору превентивної комунікації ГУНП в Миколаївській області Алла Жуґда зазначила, що акція-автопробіг тривала майже три години, і в ній взяли участь 300 людей та 100 автомобілів.

Читати ще

Читати ще Відключення електроенергії у Миколаєві та області: графік на 29 липня

Читати ще Надзвичайники ліквідували масштабну пожежу на шосе біля Миколаєва

Читати ще Сезон цвітіння амброзії: як жителі Миколаєві рятуються від алергії