«Військовий» ПДФО у держбюджеті: як це вплинуло на забезпечення Миколаївської громади

За інформацією: Суспільне.

Бюджет Миколаєва через вилучення "військового" податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО) втратив 739 мільйонів 800 тисяч гривень, а у 2024 році недоотримав 2,7 мільярда гривень надходжень. Це вплинуло на виплату зарплати бюджетникам, зменшення допомоги комунальним підприємствам тощо.

Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Очільник міста нагадав, що з першого жовтня 2023 року ПДФО від прибутків військових перенаправили з місцевих до державного бюджету.

"Це вже спричинило незабезпеченість у розмірі близько 1,2 мільярда гривень фінансування першочергових видатків бюджету громади до кінця 2024 року. Зокрема, на заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, соціальне забезпечення, внески до статутних капіталів, підтримку комунальних підприємств", — поінформував Олександр Сєнкевич.

"Бюджетна декларація на 2025-2027 роки, що подав Уряд на розгляд Верховної Ради України, призведе до 2840 мільйонів гривень втрат бюджету Миколаєва у 2025 році".

Зокрема, за словами міського голови, бюджет громади втратить майже 140 мільйонів гривень через зниження частки зарахування ПДФО з 64 відсотків до 60 відсотків. Очікувані втрати від вилучення "військового" податку з доходів фізосіб становитимуть 2,7 мільярда гривень на рівні 2024 року, зауважив Сєнкевич.

"Це не лише позбавить громаду можливості допомагати Силам оборони та боротися з наслідками бойових дій та руйнувань, а й унеможливить фінансування нагальних потреб міста навіть в мінімальних обсягах для надання освітніх послуг, соціального обслуговування, виконання робіт з підтримки задовільного санітарного стану міста, забезпечення функціонування систем міського водо- та теплопостачання", — повідомив Сєнкевич.

"Попри "скромний" бюджет громада продовжує допомагати нашим підрозділам дронами, автівками та іншою необхідною технікою!"

Міський голова зауважив, Асоціація міст України, надала пропозиції щодо захисту бюджетів громад. Зокрема, встановити на постійній основі зарахування до бюджетів територіальних громад 64 відсотки ПДФО, відновити з 2025 року зарахування до бюджетів громад ПДФО з грошового забезпечення, винагород та інших виплат військовослужбовцям тощо.

Що відомо про "військовий" ПДФО і зміни до Бюджетного кодексу

  • Із 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2024 року Кабінет міністрів України пропонує "військовий" ПДФО спрямувати у спецфонд державного бюджету. Розпоряджатимуться грошима Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
  • 7 вересня 2023 року Миколаївська міська рада підтримала звернення від Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради та Уряду щодо збереження зарахування до бюджету міста податку з доходів військових.
  • Верховна Рада України 8 листопада схвалила в цілому законопроєкт, що перенаправляє "військовий" ПДФО з місцевих бюджетів до державного.
  • Кабінет міністрів передав 9,6 млрд грн з грошей ПДФО, які платять українські військові, Силам оборони на закупівлю зброї, техніки та засобів захисту.

Читати ще

Читати ще «Мельпомена Таврії»: афіша програми Міжнародного театрального фестивалю для миколаївських глядачів

Довідковий Миколаїв