За інформацією: Суспільне.
Гліб Бабіч — військовослужбовець та поет, який народився в Миколаєві. Наприкінці липня 2024 на честь загиблого у війні військовослужбовця була перейменована колишня вулиця 8 Березня, що розташована у Заводському районі міста.
Історію Гліба Бабіча та вулиці, названої на честь військовослужбовця — дивіться у нашому проєкті "Вулиці Миколаєва" на YouTube-каналі.
"Ти кажеш, що бачив світ. А я бачив більше за тебе.
Те, що весь бруд, весь піт — це тільки стежка по небу,
Все буде — чи тут, чи десь. Бо доля — вона строката.
А світ вміщається — весь — на дні рюкзака солдата".
Ким був Гліб Бабіч
Гліб Бабіч народився в Миколаєві. Його батько, Валерій Бабіч, розповів, що син почав писати вірші ще в дитинстві.
"Десь із другого чи третього класу. Спочатку ми не звертали увагу, а коли їх зібралося багато, моя мама, журналістка Тетяна Трескунова, почала відправляти його вірші в центральні дитячі газети", — сказав він.
Після кількох ротацій Гліб займався волонтерством, громадською діяльністю, писав вірші та пісні. У 2022 році повернувся до війська. Загинув Гліб Бабіч у бою 28 липня того ж року.
"Його головні риси — енергійність та цілеспрямованість. Прямо з окопів писав пости у Facebook про те, що там відбувається. Вірші теж писав там", — каже Валерій Бабіч.
Валерій Бабіч показує фотографію Гліба Бабіча у молодості. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Однокласниця Гліба Бабіча Інга Хоржевська згадала, що у школі він створив власний музичний гурт. З музикою не розлучався і в дорослому житті, навіть коли пішов на фронт.
"За медичними показниками він міг не воювати. Він "підробив" свою медичну книжку і ще у 2014 році пішов захищати Україну".
Інга Хоржевська. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Його творчість
Гліб Бабіч залишив по собі збірку "Вірші та пісні". Інга Хоржевська зазначила, що головні теми його поезії — єдність, свобода, Україна.
"Це вірші про нас. Про те, якими ми маємо бути".
Гліб Бабіч. Фото: Гліб Бабіч/Facebook
Вона також наголосила, що "пам’ять про Гліба Бабіча живе".
"Я закликаю наших земляків більше цінувати тих, хто поруч. Ми зараз багато про нього говоримо, а варто було б раніше", — додала Хоржевська.
Історія вулиці
Історик Ігор Ніколаєв розповів, що в Миколаєві трьом вулицям присвоювали назву 8 Березня. З 1929 по 1941 роки таке ж найменування мала і сучасна Сінна. Вулиці називали на честь Міжнародного жіночого дня.
"Свято прийшло зі СШАСполучені штати Америки. Це рух суфражистокСуфражи́зм, або боротьба за жіноче виборче право — правозахисний рух за надання жінкам виборчого права, а також проти дискримінації жінок у правовому полі, політичному та економічному житті., які боролися за виборчі права жінок наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття", — сказав Ніколаєв.
Вулиця Гліба Бабіча. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
За його словами, нинішній вигляд вулиці сформувався у другій половині ХХ століття.
"Її забудовували паралельно з телевізійною вежею. Квартали поруч із нею будували в 60-х, 70-х і на початку 80-х років", — додав історик.
Читати ще
Читати ще У Миколаївській області провели в останню путь бійця Дмитра Кучеренка