Викликати посмішку у дитини: у Миколаєві організували четверту Школу лікарняного клоуна «Червоні носи»

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві відбулася четверта Школа лікарняного клоуна "Червоні носи", в якій взяли участь 20 людей. Вони були розподілені на дві команди — миколаївську та херсонську. Основна мета заходу — викликати посмішку у дітей, які перебувають на лікуванні.

Про діяльність лікарняних клоунів дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Позитивні емоції людей

Олена, яка разом зі своєю онучкою Міланою перебуває в лікарні другий день, розповіла про свої враження. Вона не знала про існування лікарняних клоунів, але була в захваті від їхньої роботи.

Ми були просто у захваті, навіть онучка сміялася і стрибала.

"Дітям у лікарнях дуже приємно, коли вони хворіють і сумують. Онучка сказала, що хоче, щоб клоуни завтра знову прийшли", – розповіла Олена.

Олена разом зі своєю онучкою Міланою. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

До Мілани прийшла клоунеса Полі, яка подарувала дівчинці багато позитивних емоцій. Мілана розповіла, що гралася з Полою в ігри та клеїла стрази.

"Грали в ігри, і клеїли стрази. У мене тут слайм, пластилін і кулька", – сказала Мілана.

Менеджерка школи лікарняного клоуна Марія Бурдова, вона ж клоунеса Полі. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Роль лікарняних клоунів

Тренер з Рівного Корній Демидюк підкреслив, що задача лікарняного клоуна – викликати посмішку у дитини та змістити фокус її уваги.

"Наша задача хоча б 5-10 хвилин бути повністю з дитиною, слухати її і спілкуватися тільки з нею. Це те, чого зараз дуже не вистачає", – розповів Корній Демидюк.

Корній Демидюк та Нікіта. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Менеджерка школи лікарняного клоуна Марія Бурдова розповіла про важливість лікарняної клоунади як допоміжного інструменту для лікарів. Вона зазначила, що лікарняні клоуни допомагають дітям подолати страх перед медичними процедурами.

Нас запрошують, коли відкривається нова маніпуляційна, і дітки дуже її бояться.

"Ми розігруємо сценку, запрошуємо діток, і вони отримують іншу асоціацію з цим місцем", – розповіла Марія Бурдова.

Лікарняні клоуни. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Майбутні лікарняні клоуни беруть участь у заняттях з пластики та відчуття себе у просторі для безпечної роботи в лікарні.

"Ми навчаємо наших клоунів, як поводитися у палаті, тому що там є дорогі медичні препарати. Ми хочемо відкрити магічний світ дитинства, де фантазія та уява дуже важливі", – додала Марія Бурдова.

Участь херсонців

З Херсона приїхав Максим, який теж захотів стати лікарняним клоуном, щоб підтримувати дітей. Він зазначив, що в Херсоні це неможливо через постійні обстріли, але є велика потреба в роботі з дітьми та військовими.

Лікарняний клоун Максим. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

"Головне – це дитячі очі, коли їх переповнюють емоції. У херсонських дітей багато психологічних і емоційних проблем", – поділився Максим.

Підтримка проєкту

Проєкт "Червоні носи" реалізується за підтримки Уряду Норвегії та Данії, а також Українського гуманітарного фонду та Південної стратегії розвитку.

Марія Бурдова займається волонтерством 10 років і прийшла у лікарняну клоунаду у 2018 році. Вона розповіла, що лікарняну клоунаду започаткували майже 60 років тому в США, а в Україні ця діяльність розпочалася з Рівного та Дніпра.

Лікарняні клоуни. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Корній Демидюк, який займається клоунадою 12 років, розповів, що лікарняний клоун завжди має бути готовим до несподіванок.

Лікарняний клоун – це казковий персонаж, який з’являється ні звідки і зникає в нікуди, але після себе залишає маленьку посмішку.

"Суть дуже проста — певний час перебувати з людиною в повному контакті", – підсумував Корній Демидюк.

Читати ще

Читати ще «Музи не сплять — музи творять»: у Миколаєві відбувся показ документальної стрічки про хореографічний колектив

Довідковий Миколаїв