За інформацією: Суспільне.
У перші дні великої війни 51-річний Володимир із позивним Шкіпер став на захист Миколаївщини. У серпні 2022 року чоловік став заступником начальника штабу 67-го окремого стрілецького батальйону. Протягом трьох років він виконував бойові завдання на різних напрямках фронту. Після поранення військовий служить у ТЦК та СПТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримки..
Про досвід на полі бою та про те, що нині вважає справою честі, офіцер розповів кореспондентам Суспільного.
З першим бойовим досвідом батальйон Володимира зіткнувся у районі сіл Сухий Ставок, Давидів Брід та Брускинське. Вже під час перших боєзіткнень були втрати, розповідає Шкіпер. Пригадує, як під Давидовим Бродом йшов на допомогу командирові взводу, котрий самотужки утримував позицію.
"Я до нього прийшов із кулеметом. І так вийшло, що лейтенант Джанаєв Оріф Олександрович отримав поранення, йому вибило око. Ну, цілий день я з кулеметом, з обмеженою кількістю боєприпасів, відстрілювався. Доходило до того, що викликав вогонь артилерії на себе", — пригадує військовий.
Військовослужбовець Володимир із псевдо Шкіпер. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
За словами Володимира, його батальйон брав участь у Херсонській операції. Отримавши там контузію, після лікування повернувся на службу. За одну з операцій на півдні України воїна нагородили орденом "За мужність" третього ступеня.
"Була загроза, ситуація витіснена. Я особисто очолював малу тактичну групу і відновив контроль над втраченими позиціями. Тиждень утримумав їх".
Військовослужбовець Володимир із псевдо Шкіпер під час служби. Особистий архів Володимира
Військовослужбовець Володимир із псевдо Шкіпер під час служби. Особистий архів Володимира
Військовослужбовець Володимир із псевдо Шкіпер під час служби. Особистий архів Володимира
У січні 2023 року батальйон передислокували на Запорізький напрямок. Там Володимир служив до осені 2024. Після отриманої контузії та за станом здоров’я його перевели до ТЦК та СП.
"Довелось заново звикати до відносно мирного життя, до спілкування із цивільними. Я вам скажу, на початку було доволі таки важко", — розповідає він.
Наразі офіцер виконує різні завдання на службі, зокрема долучається до сповіщення громадян.
"Я бойовий офіцер, і для мене, знаючи, що мої товариші, мій батальйон стікає кровʼю, зараз і їм потрібне підкріплення, не беручи глобально, що Збройним силам потрібне. Я коли бачу "ухилянтів", спілкуюсь із ними, то я згадую побратимів".
Військовослужбовець Володимир із псевдо Шкіпер. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Володимир додав, що для нього допомагати побратимам отримувати підкріплення — це справа честі.
Читати ще
Читати ще
«Будемо бити їх, треба ж до Криму дійти»: військовослужбовці 123 бригади ТрО про службу на Миколаївщині
Читати ще
«Віддати шану — найцінніше, що ми можемо зробити». Як на Миколаївщині проводжають в останню путь загиблих військових
Читати ще
«Не можу його не повернути»: родина з Миколаївщини чекає на сина та брата з полону РФ