«Він завжди був за справедливість»: на Миколаївщині провели в останню путь воїна

У селі Лимани Миколаївської області 26 липня попрощалися із загиблим бійцем 36-ї окремої бригади морської піхоти Іваном Барзухом. Чоловік народився у Станіславській громаді, що на Херсонщині.

На прощанні з військовим побували кореспонденти Суспільного.

Брат військового Мар'ян каже, Іван боронив Маріуполь. Родина отримала звістку про його смерть 15 березня 2022 року, але підтвердження і тіло отримали більш ніж через два роки.

"Вони були з азовцями на "Азовсталі". Востаннє він виходив на зв’язок 8 березня. Прийшло сповіщення 15 березня, що він загинув. Я до останнього не вірив, що він мертвий, ми його чекали, шукали всі ці два роки. І два тижні тому експертиза підтвердила, що це все-таки мій брат і він загинув. Добрий, веселий брат, завжди допомагав, опора. Він мені показав багато чого — свій приклад", — говорить Мар'ян Гаврилів.

Прощання з воїном Іваном Барзухом. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Зі слів брата військового отця Олега, Іван був зразком справжнього чоловіка.

"Він мене виховував, муштрував. Став для мене зразком справжнього чоловіка, справжньої мужності. Саме він вмовив мене закінчити навчання — стати священником. Військова служба моя теж була побуджена через його приклад. Нарешті все-таки Іван повернувся додому. На жаль, ми його чекали живим, проте слава Богу, що й змогли поховати. І хоча б уже буде куди матері й рідним прийти", — говорить отець Олег.

Люди провозджать в останній путь військовослужбовця. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Діна Ференц була вчителькою Івана. Жінка каже, чоловік завжди був за справедливість, чесний, принциповий та відданий.

"Тому він і став на наш захист. Схиляємо голови перед родиною Івана, перед мамою, яка виростила такого сина і вдячні за все. Слава герою України! Слава Івану Барзуху", — говорить вчителька військового Діна Ференц.

Діна Ференц. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами старости сіл Лупареве і Лимани Наталії Панашій, Іван Барзух став 18 захисником України, похованим на території цих двох сіл, троє із загиблих бійців були родом з Херсонської області.

"Ми у вівторок ховали захисника з 79-ї бригади, сьогодні прощаємося із захисником з легендарної 36-ї бригади. Скільки ще сліз принесе ця клята війна до нашої України? А я вам скажу скільки: допоки серед нас є ті, що чекають Путіна, котрий приїде на танку і ми йог закидаємо квітами, доти ми будемо отут з вами говорити", — розповідає староста сіл.