«Висловлює свій стан»: у Миколаєві представили малюнки військовослужбовців, створені під час арттерапії

79 малюнків військових пацієнтів Миколаївського обласного клінічного госпіталю були представлені на виставці в міському центрі підтримки ветеранів війни. Роботи створені в межах арттерапії, організованої громадською організацією "Центр соціально-психологічної реабілітації Миколаївщини".

Про це першого жовтня кореспондентам Суспільного розповів директор міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв.

Арттерапія є однією з послуг, яку надають кейс-менеджери для військовослужбовців у госпіталі, розповів Мойсеєв. За його словами, кейс-менеджери допомагають військовим, які відновлюються після операцій.

"Це не просто малюнки, кожен поранений захисник або захисниця через них висловлює свій стан", — підкреслив Мойсеєв.

Директор міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв, 1 жовтня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Важливо, щоб необхідна допомога надавалась військовим без потреби її шукати, додав директор центру.

Малюнки військовослужбовців на виставці, 1 жовтня 2024 року, Миколаїв Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Одним з учасників виставки став Володимир, оборонець Миколаєва, який під час лікування в госпіталі створив пейзаж. Він розповів, що в дитинстві не завершив навчання в художній школі, але певні навички залишились.

"Намалював те, чого хотілось найбільше — миру, аби всі повернулись додому".

Військовослужбовець Володимир, 1 жовтня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Малюнок військовослужбовця Володимира, 1 жовтня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Не всі військовослужбовці одразу виявили бажання брати участь в арттерапії, зазначає психологиня проєкту Анна Бабіна.

"Для когось це спосіб вивільнити емоції, для когось — приємні спогади, а декому це допомагає позбутись гніву чи злості", — пояснила вона.

Психологиня Анна Бабіна, 1 жовтня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

За її словами, охочих спочатку було небагато, але після групових сеансів приблизно 50 відсотків пацієнтів почали відвідувати індивідуальні заняття.

Читати ще

Читати ще У Миколаєві вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць України

Читати ще Вісім років за ґратами: на Миколаївщині постала перед судом жінка, яка співпрацювала зі спецслужбами РФ

Читати ще «Під покровом Пресвятої Богородиці»: у Миколаєві відбулося спецпогашення благодійної марки