За інформацією: Суспільне.
Розмовний клуб у Миколаєві, 10 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв
У Миколаєві на базі обласної універсальної наукової бібліотеки з 2021 року функціонує розмовний клуб "Словотворення". Охочі можуть вивчати та вдосконалювати українську мову в ігровому форматі.
З модераторкою та слухачами розмовного клубу поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Модераторка розмовного клубу "Словотворення" Вікторія Мельник: "Відвідувачі дізнаються не лише про мову, але й про українську культуру та історію"
Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Насамперед відвідувачі розмовного клубу хочуть вдосконалитися, дехто взагалі не володів українською мовою, все життя людина розмовляла російською, так складалися обставини. Але виникло бажання змінити щось у собі. Модераторка Вікторія Мельник
Модераторка говорить, діяти розмовний клуб почав у 2021 році. Відтоді змінився формат — від вивчення граматики до мовної практики. "Словотворення" відвідують переважно жінки.
"Дев'ятого березня 2023 року ми відновили роботу розмовного клубу, але вже трішечки у іншому форматі – перейшли на розмовні теми. Кількість учасників клубу завжди різна. Інколи збиралися групи до 12, 13, 14 людей. Інколи переважна більшість — це 5-6 учасників", — каже Вікторія Мельник.
Учасники розмовного клубу. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв
До розмовного клубу також долучаються іноземці. За словами модераторки, заняття мають ігровий характер. Учасники за допомогою вікторин, мовних ігор та квестів перевіряють власні знання.
"Нашим відвідувачам цікаво дізнаватися не лише про мову і граматичні якісь особливості української мови, цікаво дізнаватися про культуру, про історію, про традиції нашого народу", — говорить Вікторія.
Учасниця розмовного клубу Олена: "Бажаємо опанувати якнайшвидше та якнайкраще українську"
Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Дуже задоволена, дуже цікаві у нас заняття, намагаємося ми відвідувачі читати українською, українську класику. Учасниця розмовного клубу Олена
Олена все життя розмовляла російською мовою, а з березня 2023 року почала відвідувати розмовний клуб "Словотворення". Уже побувала на 40 заняттях, де знайшла однодумців.
"Дуже цікаво і граматику вивчати, і якісь там прислів’я, приказки. Дуже цікаво літературу читати українською. Складно, але дуже цікаво. Хочемо, бажаємо опанувати якнайшвидше та найкраще українську", — говорить Олена.
Олена на заняттях розмовного клубу. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв
Олені подобається читати сучасних українських письменників. З улюбленого — поезія Ліни Костенко та твори Володимира Лиса, додає вона.
Учасниця розмовного клубу Наталя: "Мені бракує українських слів"
Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Коли я лягаю спати до мене приходять вірші або розповіді або прози. Я відчуваю, коли я починаю писати, то мені бракує українських слів. Учасниця розмовного клубу Наталя
Наталя називає себе людиною творчою, адже пише вірші. До розмовного клубу долучилася вдруге. За її словами, має потребу у вдосконаленні власної української.
"Сюди в бібліотеку приходжу, це університет третього віку, я ходжу на українську мову для того, щоби підвищити свої знання з української мови. Через те, що я пишу самостійно вірші", — розповідає Наталя.
Наталя з іншими учасниця розмовного клубу. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв
Власні роботи Наталя ніде не публікує, а до клубу також приходить, аби провести час з користю.
"Добра атмосфера, всі люди приходять, жіночки теж приходять, тому що цікаво. Це одне. Друге, зараз зима надворі та є можливість проводити час для себе, щось робити для себе", — додає жінка.
Учасниці розмовного клубу. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв
Заняття на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбуваються щосереди о 12:00.