За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві дітей навчають екологічній грамотності. Проєктом Еко-steam передбачені досліди в лабораторіях, садівництво, вивчення природи на вулиці та із планшетами у класах.
Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник проєкту Артем Ващиленко.
Усі заняття безкоштовні. Мета проєкту — розширити світогляд дітей та зробити їх екологічно відповідальними, розповіла тренерка Інна Тимченко.
"У нас по п'ять днів відбувається навчання. Кожен день діти працюють з різним тренером. Мені особисто цікаво спостерігати, бо дійсно по-різному у всіх все виходить. Все виходить класно, але по-різному", — розповіла тренерка.
Тренерка проєкту Інна Тимченко, 8 липня 2025 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
У рамках програми Interreg NEXT "Чорноморський басейн 2021–2027" за підтримки Європейського Союзу закупили обладнання для занять, розповів керівник проєкту Артем Ващиленко. Устаткування можна буде використовувати і по завершенню проєкту.
"Це найбільший комплексний VR-клас з 15 VR-окулярів, планшети, компʼютери, презентаційне обладнання. Це сонячна станція, система аквапоніки. Також це система крапельного поливу, система піднятих грядок, система збору дощової води", — розповів Ващиленко.
Грядки для вирощування рослин, 8 липня 2025 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Гроші на фінансування проєкту отримали від міжнародних партнерів. Це понад 200 тисяч євро.
"Вже понад 200 дітей пройшло навчання. Ще кілька груп протягом цього місяця і серпня будуть займатися. Ми орієнтуємось на вік: з 10 до 17-18 років. Головне — це бажання".
Учасники проєкту, 8 липня 2025 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Під час заняття діти разом з тренеркою йдуть у парк. Тут завдяки спеціальному додатку на телефоні фіксують голоси птахів, і дізнаються якому виду вони належать. Стежать за ними через VR-окуляри. Учасниця проєкту Дарʼя каже, під час походу зафіксувала шістьох птахів.
"Але знайомі мені були лише двоє птахів — це синиця і горобець. А ось я знаю, з моєї групи дівчина 10 птахів зафіксувала — і всі нові. Ми здивувалися, що так багато", — розповіла дівчинка.
Учасниця проєкту Дар’я, 8 липня 2025 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Ще один учасник проєкту Гліб розповів після того, як зібрали ґрунт в парку, досліджували його в аудиторії.
"Електродами вимірювали його pH (показник кислотності — ред.) і солоність за допомогою іншого приладу. Найбільше подобається робити досліди".
Учасник проєкту під час дослідження ґрунту, 8 липня 2025 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський
Навчають дітей з Миколаєва та найближчих громад області. Планують, що після курсу випускники зможуть зробити та презентувати свої проєкти на екологічному фестивалі у 2026 році. Найкращі з них будуть представлені на міжнародному конкурсі в Греції, говорить Ващиленко.
Читати ще
Читати ще
Річниця кімнати відпочинку для військових у Миколаєві
Читати ще
Понад п’ять тисяч експонатів: як жителька Миколаєва створила музей іграшок