«Влітку їдять гірше»: як тварини Миколаївського зоопарку справляються зі спекою

За інформацією: Суспільне.

Через літню спеку тварини у Миколаївському зоопарку ховаються у зимові приміщення, а щоб не псувались корми та працювала помпа, яка качає воду зі свердловин, під час погодинних відключень працівники зоопарку вмикають генератори.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник директора зоопарку Юрій Кириченко.

Копитно-хоботні тварини, які живуть у Миколаївському зоопарку можуть витримувати температуру повітря до +30 градусів Цельсія, розповів завідувач відділу Олександр Шумський.

Ну під час такої сильної спеки тваринам також спекотно, дуже важко, як і людям. Тому вони також, як і люди, споживають значно більше води.

"Тому за день кілька разів ми слідкуємо, щоб напувалки були повні води. Також ми відкриваємо двері, щоб тварини могли бути, як у вольєрі — ззовні приміщення, так і могли зайти на якийсь час до приміщення, щоб тварині стало легше", — розповів Шумський.

Завідувач відділу копитно-хоботних тварин Олександр Шумський Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Лебіді-шипуни у Миколаївському зоопарку Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Левиця у Миколаївському зоопарку Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Тварини ж, у яких довга шерсть, переносять спеку інакше.

Вся річ у тому, що навесні, перед літом вони линяють, тобто у них шерсть є, але більш мала кількість.

"Щоб не було так спекотно, а на зиму коли наближаються морози, то шерсть підростає і вони можуть краще перенести холод", — каже завідувач відділу копитно-хоботних тварин.

Заступник директора зоопарку Юрій Кириченко каже, під час погодинних відключень світла вмикають генератори. З його слів, через спеку тварини ховаються у тінь або у закриті приміщення, легше високу температуру переносять птахи.

Заступник директора Миколаївського зоопарку Юрій Кириченко Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Тигр у Миколаївському зоопарку Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Сарна європейська у Миколаївському зоопарку Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

"З 2022 року через гуманітарну допомогу від наших колег й від міської ради ми також отримували і самі придбали генератори, і у нас зараз на даний момент достатньо для того, щоб забезпечити роботу", — сказав Юрій Кириченко.

Генератори теж підтримують роботу морозильних і холодильних камер у наших відділах.

"Що з нашого боку забезпечить тварин повноцінним кормом і годувати їх не дивлячись на таку ситуацію", — розповів Юрій Кириченко.

Доглядальниця Ольга Гребєннікова говорить, влітку тварини їдять гірше через спеку.

У спеку буває, ми вже дивимося, наприклад, бегемоти вийшли, кашу зʼїли, значить добре, тоді вони овочі зʼїдають, траву зʼїдають.

"А якщо дивишся, що не зʼїли кашу, то значить не їдять. Спекотно. Виходять аж під вечір. Це зараз ось вийшли, знову зайшли, хоча овочі і не їли", — розповіла фахівчиня.

Доглядальниця Ольга Гребєннікова Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Зебра бурчеллова у Миколаївському зоопарку Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Миколаївський зоопарк Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Щоб їжа для тварин не псувалась та помпа качала воду зі свердловин, генератори вмикають і під час нічних відключень світла.

За словами провідної синоптикині Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Аліни Пилипенко, у Миколаєві 17 липня температура повітря сягнула +41 градусу. 16 липня фіксували абсолютний максимум температури повітря — +41,6 градуса.

Читати ще

Читати ще «Не можна без того обійтися»: на Миколаївщині встановили сонячні станції

Довідковий Миколаїв