Волонтери Миколаївщини створюють маскувальні сітки за унікальною технологією

За інформацією: Суспільне.

Волонтери села Миролюбове на Миколаївщині виготовляють легкі маскувальні сітки за власною технологією. Майстрині оптимізували процес нарізки стрічок за допомогою саморобного станка, вдосконалили техніку плетіння та дають майстеркласи іншим волонтерським осередкам.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла очільниця волонтерського осередку Любов Барник.

Волонтери села Миролюбове вже два роки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ. Зі слів Любові, все починалось з забезпечення військових продуктами першої потреби.

"У березні 2023 року до мене звернулися молоді люди нашого села і запропонували виготовляти сітки. Спочатку ми плели їх разом із дітьми та молоддю села. Оскільки діти зараз навчаються, до нас доєдналися працівники дитячого садочка", — говорить Барник.

Жінки виготовляють легкі маскувальні сітки за власною технологією. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Перші сітки жителі села робили навмання та з підручних матеріалів. Наразі вони купують спеціальну тканину та розробили власні технології плетіння.

"Коли ми починали, то плели хаотично, просто щоб заплітати й закривати всі дірочки. У результаті сітка виходила дуже важкою, оскільки була зроблена з тканини. Потім, коли ми почали купувати спанбонд, задумалися, як краще це робити, і молоді люди придумали нову техніку".

Очільниця волонтерського осередку Любов Барник. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Любов каже, що техніка виготовлення легких сіток зацікавила й інші волонтерські осередки.

"Ми волонтерам надсилаємо відео з інструкціями, як це робити. Також до нас приїжджали представники іншої громади. Ми показували їм майстерклас, і тепер вони теж плетуть сітки за нашою технікою", — говорить очільниця волонтерського осередку.

Крім того, з її слів, деякі процеси вдалось оптимізувати, завдяки отцю Василю.

"Він приїхав до нас, побачив нашу роботу, а дівчата тим часом вручну нарізали кілометри тканини. І він сказав: "У мене є хлопці, вони вам щось придумають". Так з’явився цей станок. Сюди ми одягаємо рулон тканини, протягуємо його через ножі, закріплюємо на рейці, а ось тут — ручка. Коли її крутити, тканина перекручується на рулончик уже нарізаною рівними смужками. 15-20 хвилин — і рулон перерізаний".

Подарунками для захисників від дітей, які кладуть к сіткам. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Готовий виріб пакують разом з маленькими творчими подарунками для захисників.

"У нас є така традиція: до кожної сітки ми обов’язково щось додаємо. Усі ці обереги роблять наші діти та гуртківці. У нас є гурток "Веселі витворяшки", учасники якого із задоволенням створюють для наших захисників різноманітні обереги", — розповідає Любов Барник.

За час свого існування волонтерська команда створила і передала військовим близько 230 маскувальних сіток. Захисники, у свою чергу, дарують волонтерам прапори та шеврони.

Довідковий Миколаїв