За інформацією: Суспільне.
Сьогодні, 27 квітня, в Миколаївському зоопарку відзначають Всесвітній день тапіра. У закладі утримують двох самців, яких звуть Піро і Сол.
Про це повідомили в Миколаївському зоопарку загальнодержавного значення.
"Тапіри — одні з найдавніших ссавців, що майже незмінними збереглись ще з епохи еоцену".
У зоопарку Миколаєва утримують двох самців рівнинного тапіра, яких звуть Піро і Сол.
"Вони мають різні характери. Сол — спокійний, поступливий, а от Піро — рухливий, експресивний, любить, щоб йому першому приділяли увагу", — зазначають у закладі.
Самці рівнинного тапіра, яких звуть Піро і Сол. Миколаївський зоопарк
Загалом існує п'ять видів тапірів:
- гірський тапір (Tapirus pinchaque);
- рівнинний тапір (Tapirus terrestris);
- центральноамериканський тапір (Tapirus bairdii);
- чепрачний тапір (Tapirus indicus);
- тапір Кабомані (Tapirus kabomani).
Тапіри, залежно від виду, мають різні розміри. У середньому довжина їхнього тіла сягає близько двох метрів, довжина хвоста — від 7 до 13 сантиметрів, а висота становить близько одного метра. Вага тварин коливається від 110 до 300 кілограмів. У природному середовищі тапіри можуть жити до 30 років, розповідають у зоопарку.
"Як виглядає тапір? Ну, схоже на свиню з хоботом. Деякі люди називають їх кабаном, схрещеним з мурахоїдом. Однак тапіри не пов'язані з жодною з цих тварин. Натомість вони є родичами коней та носорогів. Тапіри є найбільшими наземними ссавцями Південної Америки".
Тапір. Миколаївський зоопарк
Ця травоїдна тварина також мешкає в Центральній Америці та Південно-Східній Азії. До його раціону харчування входить: сіно, трава, свіжі овочі, фрукти. Найулюбленішою їжею є дині, кавуни, яблука, виноград, додали у пресслужбі.
Тапір грається з мячем у воді . Миколаївський зоопарк
За інформацією зоопарку, тапіри потребують охорони. Основними причинами зниження їхньої чисельності є вирубка лісів, знищення природних місць проживання та полювання.
"У разі зникнення тапірів можуть виникнути серйозні порушення в екосистемах, адже ці тварини переносять насіння рослин на великі відстані, сприяючи збереженню біорізноманіття", — йдеться в повідомленні.
Читати ще
Читати ще
Миколаївський зоопарк відзначає 124 роки від дня відкриття