Представники ЄС перебували в постійному контакті з урядом України під час консультацій щодо укладення угоди про надра між Києвом і Вашингтоном, і європейська сторона вітає, що документ не перешкоджає просуванню України на шляху до ЄС та враховує європейське законодавство.
Про це у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Європейської комісії Паула Піньо (Paula Pinho) , повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми вітаємо угоду, що була укладена вчора. Вона враховує, зокрема, процес входження до ЄС та АКІ (законодавство – ред.) ЄС, що має ключову важливість. Це є тим, що ми обговорювали з нашими українськими партнерами. Як ми розуміємо, вони також піклуються, щоб така угода не стала на шляху ймовірного майбутнього входження (України до ЄС – ред.) … Європейська сторона перебувала у постійному контакті з українського стороною в обговоренні цього питання», — зазначила Піньо.
Читайте також: В угоді про надра зі США йдеться і про вступ України до ЄС — Сибіга
Відповідаючи на запитання преси, чи не суперечить щойно підписана угода із США положенням Меморандуму про співробітництво у сфері сировини, який Україна уклала з ЄС ще у 2021 році, речниця Єврокомісії з конкуренції, внутрішнього ринку та промислової стратегії Леа Зубер (Lea Zuber) зауважила, що, за попередньою оцінкою, угода із США не суперечить співробітництву України з Євросоюзом у цій сфері.
«На основі попередньої оцінки, на цей момент ми вважаємо, що угода між Україною і США не є ексклюзивною, тож вона не матиме впливу на Меморандум про порозуміння, який ми уклали у 2021 році. Безумовно, Україна є вільною долучатися до контактів з ЄС у цій сфері, і ми будемо щасливі продовжувати таке наше співробітництво», — зазначила Зубер.
Як повідомлялося, Україна і ЄС підписали Меморандум про співробітництво у сфері сировини у липні 2021 року. Документ передбачав взаємовигідне партнерство у використанні критично важливих сировинних матеріалів, які продовжують мати велике значення для «зеленої» та «цифрової» трансформації ЄС.
Читайте також: Шмигаль виключив ризик порушення законодавства України у зв'язку з підписанням Угоди про надра
1 травня, після тривалих переговорів, Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, яка окреслює домовленості у спільній розробці та експлуатації природних копалин України. Підписи під документом поставили Юлія Свириденко, перша віцепрем'єр — міністерка економіки України, та Скотт Бессент, міністр фінансів США.
Фото: wwfcee.org