«У цьому приміщенні ні солдатів, ні патронів»: на Миколаївщині шукають можливості для відновлення будинку культури

За інформацією: Суспільне.

Місця для глядачів, Миколаївщина, 7 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Первомайському, що на Миколаївщині, шукають можливості для відновлення будинку культури. Російські війська обстріляли заклад у 2022 році. У планах — капітальний ремонт, на який можуть знадобитися до 30 мільйонів гривень.

Про це сьомого грудня 2023 року кореспондентам Суспільного розповів начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.

Зі слів посадовця, на базі будівлі планують створити простір, де б можна було надавати культурні, адміністративні та соціальні послуги.

"Плануємо заручитися підтримкою міжнародних донорів, взяти участь в одній з грантових програм. Технічний звіт ми зробили, висновок експертів є, тепер шукаємо можливість залучення фінансової підтримки, щоб відновити спортивну і сесійну зали", — говорить Максим Коровай.

Зала будинку культури, Миколаївщина, 7 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Директор Первомайського селищного будинку культури Микола Левківський пропрацював у закладі 35 років. Чоловік каже, до повномасштабної війни майже завжди був аншлаг на концертах.

"Стріляли хаотично… Не розумію, у цьому приміщенні ні солдатів, ні патронів, ніякого озброєння не знаходилось. Але було 10 прильотів. Дуже боліло, коли я побачив збитий снарядом каштан. Це велике дерево, яке літом прикривало своїм листям", — говорить Микола Левківський.

Микола Левківський поруч зі стовбуром дерева, Миколаївщина, 7 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На другому поверсі будівлі була музична школа. До 24 лютого 2022 року школу відвідували понад сто дітей, каже директор.

"Це класи хореографії, фортепіано, гітари, вокального співу. На жаль, на цей час школа не працює", — додає Микола Левківський.

Понівечений фасад будівлі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Вибиті вікна в залі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Діра в стіні будинку культури. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Після деокупації громади 10 листопада 2022 року працівники будинку культури разом з місцевою владою почали приводити будівлю до ладу. Зокрема, відновили електропостачання.

"На другому поверсі закриті вже вікна, замінили вікна, замінили внутрішні двері. Працюють творчі колективи: жіночий вокальний ансамбль, дитячий вокальний ансамбль, група діточок, які займаються декоративно-прикладним мистецтвом", — говорить керівник будинку культури.

Довідковий Миколаїв