У швейцарському Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму започаткували Глобальну раду GovTech.
Підписання листа про наміри відбулося в Українському домі в Давосі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Підписи під документом поставили віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров (він завізував свою копію в Києві, адже долучився до панелі онлайн), держсекретар МВС Німеччини, уповноважений уряду ФРН з інформаційних технологій Маркус Ріхтер, глава Київського центру GGTC (Global Government Technology Center) Зоя Литвин і президент Фонду Східної Європи Віктор Лях.
Зокрема, Ріхтер висловив переконання, що новий орган на європейському рівні відіграватиме значну роль, і підкреслив, що Україна та Німеччина можуть стати «двигуном» нової структури. Він також наголосив на важливості посилення двосторонньої співпраці між урядами ФРН та України в цій галузі.
Зі свого боку Федоров, звертаючись до присутніх по відеозв’язку, подякував Ріхтеру за ініціативу створення подібної структури за участю різних країн, «тому що нам зараз дуже важливо швидко на горизонтальному рівні серед цифрових лідерів розповсюджувати нашу експертизу, наш досвід, адже в таку епоху на новій швидкості все буде змінюватися кожного дня – і в політичній сфері, і в технологічному напрямку».
Український політик висловив упевненість, що майбутнє урядів буде залежати від швидкості їхньої трансформації, швидкості моніторингу проблем суспільства і вирішення цих проблем, і все це можливо зробити тільки завдяки технологіям.
«Тому наше з вами завдання – об'єднати найкращі практики і почати їх впроваджувати в різних кутах, дивитися на результат і покращувати той ефект, який ми будемо отримувати», – сказав він.
Федоров поінформував, що за останні п’ять років в Україні сталася «певна цифрова революція», було запущено багато продуктів, які змінили споживацьку поведінку українців. За його даними, 70% смартфонів в Україні мають встановлений застосунок «Дія», який є державним і дозволяє отримувати державні послуги. «І це такий непростий досвід. Його непросто повторити для будь-якої країни світу», – зауважив Федоров.
Він визнав, що поряд з «великою кількістю перемог» було зроблено і певні помилки, і цей досвід буде корисним для інших країн.
Читайте також: В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій
«Тому, нова Рада, яка створюється, – це унікальна можливість поділитися цим досвідом і масштабувати його на різні країни… Це новий етап розвитку цифрової трансформації не тільки для України і Німеччини, для всієї Європи, а можливо і для всього світу. Ми входимо в цей новий етап, і ми готові інвестувати свої зусилля і досвід в розвиток цифрової трансформації всієї Європи», – підсумував Федоров.
Як повідомлялося, Київ став другим після Берліна містом у світі, де створено Global Government Technology Centre (GGTC Kyiv), щоб поширити практики GovTech в усьому світі. GGTC Kyiv став 21-м Центром четвертої промислової революції (C4IR) у мережі Всесвітнього економічного форуму. GGTC Kyiv було створено в грудні 2024 року.
Фото: Flickr