У Комісії ООН вважають необхідним механізм відповідальності за злочин агресії

Механізм покарання за злочин агресії наразі відсутній у рамках міжнародного кримінального права, але така відповідальність є необхідною.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказала членкиня Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні Врінда Ґровер.

«Що стосується злочину агресії, Комісія раніше зазначала, що вторгнення Росії в Україну є актом агресії. Це було відзначено у наших попередніх звітах, а також у так званому «conference room paper», представленому Комісією», — прокоментувала Ґровер питання створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Вона додала, що наразі немає механізму відповідальності за цей злочин, але вона повинна бути.

«Щодо реалістичності реалізації, то, як ми знаємо, наразі немає механізму відповідальності за цей злочин в рамках міжнародного кримінального права. Однак на міжнародному рівні тривають обговорення щодо створення трибуналу. У принципі, Комісія висловлювала думку, що відповідальність за злочин агресії є необхідною», — заявила Ґровер.

Читайте також: Мандат Комісії ООН з розслідування злочинів в Україні продовжили ще на рік

На її переконання, у плані реалізації це потребуватиме часу та значних ресурсів, зокрема фінансових.

«Ми намагаємося в процесі розслідування, наскільки це можливо, ідентифікувати організації чи осіб, які вчинили будь-які злочини. Ці докази збираються, і, як я вже зазначала, є координація з відповідними інституціями, органами та установами, що можуть потребувати цих доказів. Звісно, вони надаються лише за згодою жертв», — прокоментувала членкиня Комісії ООН питання про те, як можуть бути використані її напрацювання у міжнародних та національних судових процесах.

Читайте також: Комісія ООН розслідує злочини на окупованих територіях та в РФ навіть без доступу — правозахисниця

Детальніше читайте в інтерв’ю Укрінформу.

Як повідомляв Укрінформ, Незалежну міжнародну комісію з розслідування порушень в Україні було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році. Її завдання — розслідування всіх імовірних порушень та утисків прав людини, порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії Російської Федерації проти України. До складу Комісії входять Ерік Мьосе (голова), Пабло де Грейф та Врінда Ґровер.

Джерело

Довідковий Миколаїв