У КП «Миколаївські парки» прокоментували інцидент щодо надмірної обрізки платанів на вулиці Соборній

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві на вулиці Соборній працівники комунального підприємства "Миколаївські парки" обрізали платани, після чого екоінспектори заявили про порушення. У підприємстві заявляють, на той момент не розуміли незаконність дій.

Про це 16 січня під час брифінгу розповів директор комунального підприємства "Миколаївські парки" Дмитро Чучмай.

"Причиною моєї емоційної поведінки є безпідставне перешкоджання роботі нашого підприємства певними особами, які не могли пояснити на підставі чого роботи з обрізки дерев являються незаконними. Ми на той час цього не розуміли", — заявив директор.

Подібна ситуація була у лютому 2024 року. Для порівняння, можна спостерігати здоровий розвиток крони у дерев, обрізаних на вулиці Соборній, говорить Чучмай.

"Були також негативні відгуки, як і зараз. Крім того, була порушена кримінальна справа. Але за висновками експерта у ході проведення судового інженерно-екологічної експертизи порушень при виконанні робіт виявлено не було. Правоохоронні органи залучали фахівця-експерта, який надав висновок. У зв’язку з цим було прийняте рішення про закриття кримінального провадження", — пригадує чоловік.

Директор комунального підприємства «Миколаївські парки» Дмитро Чучмай. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

За його словами, від інциденту постраждала робота підприємства, а працівники недоотримали заробітну плату.

"Найголовніше — ми витрачаємо час, бо кожен день у гарну погоду ми могли працювати. І до кінця періоду, який відведений нормами чинного законодавства, ми не встигнемо привести вулицю Соборну до належного стану".

Також директор КП "Миколаївські парки" каже, що всі обрізані залишки від дерев підприємство передає на потреби Збройних сил України — для опалення чи будівництва.

Діяльність підприємства та допомога від партнерів

Дмитро Чучмай повідомив, що підприємство власними силами, без залучення підрядних організацій, обслуговує 100 відсотків Заводського району та 80 відсотків Центрального району міста.

"Завдяки підтримці європейських партнерів підприємству для ефективної та успішної роботи було передано вісім одиниць транспортної техніки. Була також надана мала механізація — це 23 одиниці: дробарки, ручні косарки, пили та інше", — перелічив він.

Крім того, працівники підприємства отримують скарги від миколаївців щодо необрізаних дерев вдовж вулиць міста.

"Ми намагаємось допомагати в цьому. На сьогодні це близько 1700 заяв по всьому місту. Це, я кажу про те, що системно цією роботою, на жаль, ніколи не займались. Головною метою проведення робіт — це збереження зелених насаджень та утримання їх в належному стані. Також важливим фактором виконання робіт з обрізки є запобігання випадкам падіння аварійних і сухих гілок під час злив і сильного вітру", — розповів Чучмай.

Платани на вулиці Соборній. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Під час робіт працівники підприємства керуються наказом Міністерства будівництва архітектури та житлово-комунального господарства України та внутрішніми нормативними актами підприємства, каже Дмитро Чучмай.

"Це про акти обстеження зелених насаджень, графіки виконання робіт, та інше. Дані роботи проводяться у відповідний агротехнічний термін".

За словами директора, через обрізку дерева не втрачають своєї декоративної якості, а навпаки, насадження можуть повноцінно розкриватись.

Що відомо про обрізку платанів на вулиці Соборній

  • У Миколаєві працівники КП "Миколаївські парки" обрізають платани на вулиці Соборній. Санітарна обрізка має на меті запобігти падінню гілок під час вітрів та зберегти декоративну цінність дерев. Проте інспектори екологічної інспекції заявили про порушення процедури.
  • Жителі Миколаєва 11 січня 2025 року організували акцію протесту проти обрізання платанів на центральній вулиці міста — Соборній. Участь взяли 50 людей, серед них екологи, депутати міської ради та місцеві жителі.
  • Експертиза фахівця-арбориста встановила, що спосіб обрізки платанів на вулиці Соборній у Миколаєві має порушення, яке може спричинити їхню загибель. Ці дії оцінюються як порушення законодавства.

Читати ще

Читати ще

Держекоінспекція: обрізка платанів у Миколаєві може призвести до загибелі дерев та є порушенням законодавства

Читати ще

У Миколаєві студенти оновили сквер завдяки гранту

Читати ще

Знищення заповідної території: які наслідки пожеж на Кінбурнській косі Миколаївщини

Довідковий Миколаїв