У Миколаєві діти з інвалідністю отримують реабілітацію та освіту

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві на початок 2025 року проживає понад 2 300 дітей з інвалідністю. Умови для реабілітації, освіти та безбар'єрного середовища в місті залишаються обмеженими через війну.

Про це кореспондентам Суспільного повідомили представники соціальних служб і місцевої влади.

У парку "Серце міста" волонтери Благодійної організації Міжнародний фонд "Волонтер ЮА", завдяки участі в проєкті БФ "КАРІТАС УКРАЇНИ", адаптували дитячий майданчик для дітей з інвалідністю. Тут встановили двоповерхову пісочницю, що дозволяє дітям на візках долучатися до гри, каже волонтерка Міла Юрченко.

"Наприклад, ця пісочниця має доступний рівень для дітей на візках, а звичайні діти можуть гратися на іншому ярусі. Також є карусель (і гойдалка — ред.), розраховані для дітей на візках", — сказала Юрченко.

Волонтерка Міла Юрченко. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Елементи майданчика були замовлені за рахунок проєкту, загальна вартість склала 150 тисяч гривень. Волонтерка додала, що ці елементи замовляли з інших областей, транспортування вартувало 100 тисяч гривень. Ця сума не входила до бюджету проєкту, тому її покривали окремо завдяки додатковій допомозі. Встановленням займалися працівники КП "ДЄЗ "Пілот". Попри це, місту бракує пандусів та інших елементів безбар'єрності.

Дитячий майданчик. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Директор міського реабілітаційного центру Роман Крайнік повідомив, що відсутність укриттів обмежує можливості для групових занять із дітьми.

"Ми змушені організовувати індивідуальні заняття з кожною дитиною у присутності батьків, аби вони могли забрати своїх дітей під час повітряної тривоги", — пояснив Крайнік.

До початку повномасштабної війни у центрі реабілітувалось 175 дітей, зараз їх кількість скоротилася до 60.

Директор міського реабілітаційного центру Роман Крайнік. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За словами директора Департаменту праці та соціального захисту населення Сергія Василенка, для підтримки дітей у школах і дитсадках працюють десять соціальних працівників, які виконують роль асистентів дітей.

"Вони супроводжують дитину на заняттях і під час перерв. Попит на такі послуги великий, але ми задовольняємо лише 30 відсотків запитів у дошкільних закладах", — сказав Василенко.

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Він додав, що черга на реабілітаційні послуги залишається. Для її скорочення планують організувати другу зміну роботи центрів.

"До війни ми першими в області ремонтували квартири для людей з інвалідністю, зокрема розширювали дверні прорізи, встановлювали поручні. Зараз ці роботи призупинено", — додав Василенко.

У Миколаєві діти з інвалідністю отримують реабілітацію та освіту. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За даними громадської організації "Доступно.UA" у 2021 році Миколаїв посів 13-те місце серед 16 великих українських міст за рівнем безбар’єрності. У 2024 році міська влада затвердила програму "Миколаїв без бар'єрів" на два роки. Проте, програма потребує доопрацювання, говорить Сергій Василенко.

Читати ще

Читати ще

У Миколаївській області на пожежі загинула дитина

Читати ще

У Миколаєві затримали чоловіка, який повідомляв про «замінування» торгового центру

Довідковий Миколаїв