У Миколаєві до Всесвітнього дня прибирання влаштували толоку на трьох локаціях

З нагоди Всесвітнього дня прибирання 20 вересня 2024 року в Миколаєві організували толоку. Місцеві жителі прибирали сміття на пляжах, в парках та скверах. Акція в Україні триває вже понад шість років. Торік Миколаїв посів четверте місце за кількістю локацій та учасників.

Подробиці кореспондентам Суспільного розповіла координаторка Всеукраїнського молодіжного руху "Let’s do it Ukraine" в Миколаєві Тетяна Рагозіна.

Подію заздалегідь анонсували в соцмережах, каже Рагозіна. Власне у день прибирання учасники руху у 211 країнах виходять на акції з прибирання. Цьогоріч у Миколаєві три центральні локації: у Корабельному та Інгульському районах, а також на пляжі в мікрорайоні Намиві.

"По області, якщо не помиляюсь, на вчорашній вечір було зареєстровано приблизно 1000 маленьких локацій", — говорить Тетяна.

Координаторка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» в Миколаєві Тетяна Рагозіна. Всесвітній день прибирання, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Через безпекову ситуацію зареєстрованих учасників повідомляли про локації окремо. Координаторка руху розповідає, попередньо волонтери прослухали інструктажі з техніки безпеки.

"Люди також були ознайомлені з місцеперебуванням найближчого укриття. Тому що на випадок повітряної тривоги ми припиняємо прибирання і переховуємося в бомбосховищах", — пояснює Тетяна Рагозіна.

Жінка додає, що усі центральні локації до Всесвітнього дня прибирання узгодили з місцевою владою. Території обстежили працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, відтак волонтери отримали дозвіл на толоку.

Люди долучилися до прибирання. Всесвітній день прибирання, Миколаїв, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

На локацію у мікрорайоні Намив прийшла Марія Макарова разом з сином. Прибирають узбережжя річки Південний Буг вдруге, самі живуть в іншому мікрорайоні.

"Нам подобається цей район. Ми тут збиралися і відпочивали. Так що будемо брати участь і надалі. Два в одному: прибираємо територію і відпочиваємо на повітрі".

Вперше бере участь у подібній толоці Андрій. Волонтер долучився до заходу, щоб прибрати територію пляжу. Втім сміття багато, каже учасник акції.

Учасник Всесвітнього дня прибирання Андрій. Миколаїв, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Ще одна учасниця акції Зоя говорить, волонтерська робота з прибирання території обʼєднує людей.

"Збираємо пляшки, недопалки, стаканчики пластмасові, папірці, потім їх сортуємо. В один пакет — пляшки, в інший — інше сміття", — додає волонтерка.

Волонтерка Зоя (праворуч) тримає пакет для сміття. Всесвітній день прибирання, Миколаїв, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Те сміття, з якого можна повторно виготовити щось, відправлять на переробку, інше — утилізують. До акції в Миколаєві долучились приблизно 500 людей, говорить Тетяна Рагозіна. Організували подію спільно з Міжнародними рухами "Let’s do it World" та "School Recycling World".

Читати ще

Читати ще Новоросійське на Козацьке, Мічуріне — Симиренки: на Миколаївщині перейменували 18 населених пунктів

Читати ще У селі Рівне, що на Миколаївщині, відкрили поліцейську станцію для обслуговування 13 населених пунктів