У Миколаєві навесні може запрацювати завод із переробки будівельного сміття: деталі будівництва

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві навесні 2025 року може запрацювати завод з переробки будівельних відходів. На його будівництво з міського бюджету виділили 40 мільйонів гривень.

Про це під час брифінгу 17 січня розповів директор департаменту ЖКГ ММРЖитлово-комунального господарства Миколаївської міської ради. Дмитро Бездольний.

"Будівництво цього майданчика з переробки будівельного сміття вже йде. Воно було погоджено обласною військовою адміністрацією. На виїзді по Баштанському шосе, праворуч, іде будівництво майданчика. Сподіваюсь, що навесні він вже почне працювати", — говорить Дмитро Бездольний.

За його словами, завод будує комунальне підприємство "ЕЛУЕксплуатаційне лінійне управління. автодоріг", на балансі якого розташована земельна ділянка. Техніку для робіт надає японське агентство JICAJapan International Cooperation Agency.

"Тобто "ЕЛУ автодоріг" буде безпосередньо своїми людьми здійснювати роботу. Японці надають допомогу, але вони контролюють, щоб вона використовувалась. Якщо техніка у нас буде стояти без роботи, вони знають, куди її діти далі", — розповідає Бездольний.

Директор департаменту ЖКГ ММР Дмитро Бездольний. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

У 2024 році на будівництво заводу з міського бюджету виділили десять мільйонів гривень, а у 2025 році — ще 30. Дмитро Бездольний каже, що більша частина грошей спрямовується на бетонні конструкції, оскільки техніка для переробки є дуже важкою і потребує встановлення на бетонні плити.

"Тобто торік була закупівля частини матеріалів, зокрема парканів, плит тощо. Цього року це буде продовжено. Також недешево обійдеться підключення до мереж, зокрема електричних ліній та газових комунікацій", — говорить посадовець.

Наразі будівельне сміття розміщується на окремому майданчику міського полігону твердих побутових відходів.

Що відомо про ситуацію з відходами у Миколаєві

  • У 2016 році, пише місцеве видання "МикВісті", після скандалу із захороненням на миколаївському полігоні ТПВ сміття зі Львова, міський голова Олександр Сєнкевич заявив про плани будівництва сміттєпереробного заводу.
  • У лютому 2017 року інвестори запропонували місту варіанти будівництва заводу. За останні десять років місцева влада розглянула понад 30 комерційних пропозицій щодо будівництва заводу, але до реалізації справа не дійшла, повідомляли у виданні "Преступности.НЕТ".
  • 2019 року Олександр Сєнкевич заявив, що допоки в Україні не побудують хоча б один сучасний завод з переробки сміття, то говорити про будівництво такого об'єкта в Миколаєві немає сенсу.
  • Директор КП "Миколаївкомунтранс" Андрій Цизін, у коментарі "МикВісті" у травні 2019 року повідомив, що замість сміттєпереробного заводу збудують сортувальну лінію. "Я вважаю, що на сьогодні ми зможемо продовжити життя полігону на 15-20 років", — сказав посадовець.
  • Українські екоактивісти у 2021 році запустили нову онлайн-платформу — мапу для комфортного сортування відходів. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіли координаторки молодіжного руху "Let’s do it Ukraine" в Миколаївській області.
  • У липні 2023 року депутати Миколаївської міськради не погодились витратити 2,5 мільйона гривень на розробку ТЕО для будівництва комплексу з обробки сміття. Втім потім департамент ЖКГ міста замовив розробку ТЕО, повідомляють у "Преступности.НЕТ".
  • У мерії Миколаєва в травні 2023 року заявили, що діючого полігону ТПВ вистачить ще на чотири роки.
  • Станом на 19 травня 2024 року до Миколаєва надходить обладнання та техніка для подрібнення відходів, що залишаються від руйнацій після російських атак. Місто отримало третину установки, зокрема дробарку будсміття.

Довідковий Миколаїв