За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві в Корабельному районі відкрили кіоск з вуличною їжею, у якому працюватимуть ветерани війни з різними групами інвалідності. Зароблені гроші вкладатимуть у розширення бізнесу та потреби працівників кіосків.
Про ідею створення бізнесу, фінансування, та плани на майбутнє кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка, засновниця і кураторка бізнесу Ольга Кубрак.
За її словами, ідея створити власний кіоск із фастфудом виникла на Донеччині, коли найближчий заклад закрився, що засмутило тамтешніх військовослужбовців. Завдяки цьому бізнесу вони зможуть працювати там після реабілітації та завершення війни, вважає Ольга.
"Головна мета цього проєкту — допомогти хлопцям, які повертаються із зони бойових дій. Важливо, щоб після повернення вони відчували свою потрібність — собі, родині, суспільству. У нас вже є кілька хлопців, які хочуть займатися цією справою, але наразі, на жаль, ще перебувають на реабілітації", — говорить Ольга Кубрак.
Фудкіоск з вуличною їжею Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Волонтерка, засновниця і кураторка бізнесу Ольга Кубрак Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Ветеран російсько-української війни Андрій Щось, отримавши поранення в бою, втратив ногу та нині має другу групу інвалідності. Чоловік каже, що таким, як він, важко знайти роботу й працевлаштуватися. Тому разом зі знайомою волонтеркою та головою Миколаївського обласного осередку спілки інвалідів України вони організували власний бізнес — кіоск із вуличною їжею.
"Дуже багато цивільних, я вважаю, бояться військових. Ти приходиш кудись влаштовуватися — тебе візьмуть на роботу, але переважно з жалості. Багатьох хлопців навіть в охорону не беруть, і через це багато хто йде по накатаній вниз. Ми плануємо відкривати ще заклади, створювати робочі місця, щоб залучати їх до роботи. Бо, як я вже казав, багато хлопців повертаються і не знають, куди повертатися".
Ветеран російсько-української війни Андрій Щось. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
За словами голови Миколаївського обласного осередку ВГО "Українська спілка інвалідів — УСІ" Павла Каракадька, на відкриття першого кіоску витратили близько 120 тисяч гривень. Частину коштів зібрали завдяки пожертвам, іншу частину виділили з фонду спілки.
"Плануємо відкрити в місті 4-5 торгових точок, де працюватимуть 8-10 людей. Це будуть люди з інвалідністю другої групи, а також першої групи, які займатимуться рекламою та прийманням замовлень, щоб процеси працювали злагоджено", — говорить Павло Каракадько.
Голова Миколаївського обласного осередку «Українська спілка інвалідів УСІ» Павло Каракадько Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Напої та салати, які можна придбати у кіоску Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Їжа, яку готують у кіоску Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
У планах ініціаторів проєкту і надалі відкривати заклади та створювати робочі місця не лише в місті, а й в області, щоб якнайбільше ветеранів змогли працювати та бути корисними країні й суспільству, каже Каракадько.