За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві сьомого жовтня родичі та друзі військовослужбовців 123 бригади Територіальної оборони вийшли на акцію протесту. Учасники акції вимагають або вивести військових з Донбасу, або забезпечити їх необхідним озброєнням. Відомо, що частина бійців бригади раніше самовільно залишили військову частину на Донбасі.
Про це кореспонденти Суспільного повідомляють з місця події.
З плакатами та прапорами учасники акції пройшлися вулицею Соборною.
"Наших чоловіків, братів, посестер відправили в дуже гарячу точку. Без важкого озброєння, без бронетехніки. Хлопці кажуть: "Ми не відмовляємося виконувати бойові завдання. Дайте нам техніку. Дайте чим нам воювати. Ми ж не можемо заскочити на бусі або пікапі у Вугледар", — розповідає дружина військовослужбовця 123 бригади ТРО Софія.
Учасники акції вимагають або вивести військових з Донбасу, або забезпечити їх необхідним озброєнням. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Дружина військовослужбовця 123 бригади ТРО Наталія каже, що її чоловік та його побратими не знали, куди їдуть. Їм оголосили бойове розпорядження лише після того, як вони прибули на місце.
"Вони не знали куди їхали, їм довели бойове розпорядження, коли їх привезли туди. І вони всі пішли у відмову, тому що там пекло. Чоловік там і хлопці його там. 40 чи 30 людей залишилось", — розповідає Наталія.
Дружина військовослужбовця 123 бригади ТРО Наталія. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
З її слів, сьогодні, сьомого жовтня, 10 військовослужбовців перевели у 255 бригаду.
"Інших теж розподілили по інших напрямках. Когось на Миколаївщину, когось на Херсонщину", — говорить жінка.
Що каже пресофіцер 123 бригади ТРО
Пресофіцер 123 бригади Руслан Голосний підтвердив, що частина бійців вже повернулись на службу. Він також додав, що за самовільне залишення частини передбачена кримінальна відповідальність.
"Частина хлопців, хто пішов в СЗЧ, наразі повертаються до строю, оскільки їх рішення було спонтанним, на емоціях. На "гарячу лінію" бригади телефонували декілька військових, і їхніх дружин, запитували, як правильно повернутися до частини. Адже ми прослужили разом два з половиною роки, і всі розуміють, що кращого військового колективу вони не знайдуть. Документи подаються (після СЗЧ — ред.) до ДБР на четвертий день", — розповідає Руслан Голосний.
Пресофіцер 123 бригади Руслан Голосний. З архіву Руслана Голосного"Це не означає, що шлях до подальшого проходження служби закритий. Чим раніше військовий повертається до строю — тим простіша процедура повернення".
До акції долучилися 50 людей, порушень не зафіксовано, повідомила інспекторка сектору превентивної комунікації відділу превенції миколаївського районного управління поліції Алла Жугда.
Читати ще
Читати ще Самовільно залишили військову частину на Донбасі: у Вознесенську воїни 123-ї бригади ТрО вийшли на мітинг