У Миколаєві ветеранам та їхнім родинам вручили сертифікати на отримання житла

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині ветерани та їхні родини отримають 29 сертифікатів на житло. 12 грудня родинам вручили тринадцять з них. Загалом у 2024 році регіон з державного бюджету отримав 176,3 мільйона гривень для забезпечення житлом 80 родин ветеранів війни.

Про це 12 грудня під час вручення розповів очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Після отримання сертифіката ветерани та члени сімей загиблих самостійно можуть обрати житло, яке бажають придбати. Воно може бути як на вторинному ринку, так і на первинному, за обов'язкової умови, що воно введене в експлуатацію, розповів Кім.

"Ці програми продовжуються та нарощуються. Зараз Офіс президента поставив завдання одним із пріоритетних — це ветеранська політика", — сказав керівник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Сергій — військовослужбовець, який перебував у російському полоні та після поранення отримав групу інвалідності. Родина дев'ять місяців тому подала документи до відділу соціального захисту, аби отримати сертифікат на житло.

"Будемо переїжджати в Миколаїв, бо для дітей не дуже багато варіантів, особливо зараз селище (Центральне — ред.) тільки відходить від окупації, тому будемо для дітей кращий розвиток шукати", — каже подружжя.

Сергій та Анжела разом з донькою. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Під час заходу також обговорювали деталі реалізації програм житлового забезпечення ветеранів. Кім розповів, що рішення про надання квартир за пріоритетністю ухвалюються комісійно, на рівні Департаменту соцзахисту, без втручання керівництва області.

"Я навмисно не втручаюся в це рішення. Це йде комісійно на рівні Департаменту соцзахисту", — сказав очільник ОВА.

Ветерани та їхні рідні тримають у руках сертифікати на отримання житла. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Щодо залучення коштів на будівництво житла для ветеранів, Кім пояснив, що зазвичай громади роблять це за свої гроші. Також отримують співфінансування з областю, а потім подають їх на державний рівень для отримання додаткового фінансування або допомоги від донорів.

Ветерани, які отримують сертифікати на придбання житла, мають рік для його використання.

Що відомо про проєкти для ветеранів та їхніх родин на Миколаївщині

  • У Миколаївській області реалізували проєкт "Психосоціальна підтримка ветеранів, які лікуються в госпіталі". У допомозі військовим, що перебувають в обласному госпіталі ветеранів війни, залучали клінічного кейс-менеджера, юриста, також реалізували психологічні та артпрограми. Про це йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".
  • Також миколаївці можуть доєднатись до проєкту Центру реадаптації та реабілітації "Ярміз", що спрямований на психологічну підтримку людей, які чекають рідних з війни. Групи підтримки третій рік працюють за програмою "5 кроків резистентності в парах". Взяти участь у програмі можна онлайн та отримати необхідну психологічну допомогу.
  • У регіоні з липня 2023 року триває реалізація експериментального проєкту "Помічник ветерана". 23 кандидати, які склали тестування та співбесіди, восени завершили фахове навчання. Наступний етап — працевлаштування та безпосереднє виконання обов'язків.
  • У громадах області станом на жовтень 2024 року працює мобільний хаб, у якому фахівці надають юридичні послуги, психологічну підтримку, а також послуги супроводу з соціальних питань. Скористатися сервісом можуть ветерани/ки, члени їхніх сімей, родини зниклих безвісти, полонених, загиблих захисників та захисниць.
  • Також у вересні 2024 року у Миколаєві відкрили ветеранський простір "Центр Ветеранського Розвитку — Veteran Development Centre". У хабі працює спортивна, реабілітаційна зала, артпростір. Також пропонують підтримку через консультації, психологічну допомогу та відпочинок.

Читати ще

Читати ще

Миколаївські надзвичайники врятували хлопця під час пожежі

Читати ще

Миколаївська область отримала майже 180 мільйонів гривень на житло для ветеранів у 2024 році

Довідковий Миколаїв