У Миколаєві виявили мікробне забруднення на точках видачі води

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві фахівці Держпродспоживслужби виявили мікробне забруднення на 12 точках видачі очищеної води, серед них є й ті, що належать Товариству Червоного Хреста України. Якщо не буде гарантій щодо якості води від ЧХ, то фахівці профільної служби подадуть звернення до місцевої влади щодо ліквідації цих пунктів розливу.

Про це журналістам Суспільного розповіла начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Миколаївській області Лариса Бурденко.

Протягом 2024 року фахівці Держпродспоживслужби відібрали 84 проби у різних пунктах розливу води. На 14 точках, які належать Товариству Червоного Хреста, немає результатів лабораторного контролю, говорить Лариса Бурденко.

Начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Миколаївській області Лариса Бурденко. Грудень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Якість води перевіряють за двома показниками: хімічний і бактеріологічний. Вода має бути гарантованої якості, говорить фахівчиня.

"Відповідно до вимог чи законодавства — вода, яка використовується для господарсько-побутових потреб, повинна повністю відповідати вимогам ДСанПіНу як питна вода. Тому це омана. Слово "очищена" вже говорить підсвідомо. І слово "очищена" — це свідчить, що вона очищена від чогось. А відсутність, що я не декларую, це говорить про те, що я не хочу брати на себе відповідальність", — пояснює Лариса.

Автомобіль Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Фахівці Держпродспоживслужби беруть проби води Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Спеціалісти прикріплюють об’яву Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Товариству Червоного Хреста належить 18 точок роздачі води у місті, говорить керівник оперативного штабу Аркадій Дабагян. Видають фільтровану воду, яка не є питною, каже чоловік.

"Ми на платній основі час від часу відбираємо воду, яку виробляємо, відносимо її на аналіз, у тому числі в приватній лабораторії. Річ у тому, що ми не постачаємо питну воду містянам. Тому нас цікавить питання змісту тих речовин, які можуть обмежувати в постачанні так званої "технічної" води. Але вода фільтрована, вона не претендує на питну", — розповідає Дабагян.

Інформаційне повідомлення на одній з точок видачі води від ЧХ. Миколаїв, грудень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами генерального директора комунального підприємства "Миколаївводоканал" Бориса Дуденка, працівники Червоного Хреста набирають воду на водоканалі власними автівками. Саме ж підприємство не контролює якість води, яку видає гуманітарна організація, говорить Дуденко.

"Є вода, що відповідає державним санітарним нормам або яка не відповідає. Показники можуть бути різні, але є граничні показники, які не можуть бути вищі, чим ті, що зазначені в цих нормах", — розповідає керівник комунального підприємства.

Генеральний директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко. Грудень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Якщо хоч по одному з показників вода не відповідатиме санітарним нормам, то вона не є придатною для споживання, додає Борис Дуденко.

Раз на місяць воду на точці видачі, встановленій Товариством Червоного Хреста у Миколаївській області, набирає переселенка з Херсона Олена. Жінка бере воду для приготування їжі.

"Коли робимо чай і каву, здається, як на мене, смачна вода. Тобто є ще набагато гірші по місту. На якихось там "перших" стравах воно не відчутно, а от кава, чай — воно зразу відчутно. Смак поліпшується саме від цієї води", — розповідає переселенка.

Баклажки з водою. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На точці очищеної води, що розташована у мікрорайоні Ліски, з 2022 року набирає воду місцевий житель Олег.

"Якість, думаю, за 2,5 роки у мене п'ють і онуки та діти цю сиру (воду — ред.). Вважаю, що нормально. Ніколи не було претензій".

Житель Миколаєва Олег. Грудень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Жителька міста Тетяна для приготування їжі та пиття — купує воду у магазині. Раз на три дні для технічних потреб набирає воду з точок видачі.

"Нею я споліскую посуд після миття та себе. З приводу якості, я не думаю, що вона дуже гарна, тому що у чайнику накип після неї", — розповідає Тетяна.

Загалом у місті діє понад 250 точок видачі питної води, говорить керівник КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Читати ще

Читати ще

«Гуманітарний туризм», погрози «звільнення» й невдячність: що бісить миколаївських волонтерів

Читати ще

«Головне, що живий»: історія військовополоненого морпіха з Миколаєва

Читати ще

З початку вторгнення — понад 70 машин: у Миколаєві переробляють автівки для фронту

Довідковий Миколаїв