У Миколаєві вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць України

У Миколаєві першого жовтня, у День захисників та захисниць України, вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Понад сто містян прийшли до тимчасової Алеї Слави, що облаштували родини, на покладання квітів.

На події побували й кореспонденти Суспільного.

Мати загиблого захисника України Людмила Недашковська прийшла до тимчасової Алеї Слави, щоб вшанувати пам’ять про загиблих військовослужбовців. Її син Тарас служив з 2014 року, загинув п'ятого квітня 2015.

"Він має чотири вищі освіти. Старався, щоб все було відповідно до його звання. Був начальником відділу по боротьбі зі злочинністю. Віддав своє життя у перші дні війни за Україну", — розповідає жінка.

Мати загиблого захисника України Людмила Недашковська, 1 жовтня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Ольга Платонова приїхала до Миколаєва зі Снігурівки, щоб також вшанувати пам’ять про полеглих бійців ЗСУ. Її син Сергій загинув у 2015 році.

"У 2014 році мій син пішов добровольцем. Служив у 79-й бригаді та загинув у Зеленопіллі 11 липня. Був нагороджений орденом "За Мужність" і похоронений у місті Снігурівка, на нашому кладовищі", — говорить вона.

Мати загиблого захисника України Ольга Платонова, 1 жовтня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Напередодні відкриття Алеї Слави, каже жінка, їй подзвонили організатори та попросили надати інформацію про сина.

"Сьогодні я приїхала на відкриття Алеї слави та хочу подякувати "Єдиній родині Миколаївщини", які зробили це місце своїми силами. Волонтерам, всій команді яка була причетна до створення цього банера", — каже Ольга.

Жінка покладає квіти біля банера із загиблими воїнами на Алеї Слави у Миколаєві, 1 жовтня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Голова громадської організації "Єдина Родина Миколаївщини" Руслана Миронюк говорить, бажання встановити банер та облаштувати Алею Слави виникла у 2014. Син жінки загинув того ж року.

"Він у 2013 році пішов служити до 79-ї бригади. На жаль, у 2014 році сталося вторгнення Російської Федерації на нашу землю. Він, як всі захисники та хлопці, маючи машину, поїхав на зону бойових дій. 11 липня о 04:30 ранку 28,79 й 72 бригади обстріляли "Градами", просто їх засипали, та вони згоріли живцем. Ми познаходили ті фрагменти через ДНК, ми знайшли своїх синів", — каже голова громадської організації.

Голова громадської організації «Єдина родина Миколаївщини» Руслана Миронюк. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Облаштували тимчасову Алею Слави за власні гроші сімей загиблих захисників України, говорить Миронюк. Всю інформацію про загиблих жінка дізнавалася від учасників громадської організації "Єдина Родина Миколаївщини".

"Це все рідні. Всі ми так зібрали, відкрили "банку". Три хвилини, родини, мами, дружини, накидали грошей, ми заплатили за конструкцію. Дякую "Літопису", вони нам банера зробили безплатно, все інше ми купували за свої гроші", — згадує Миронюк.

Миколаївці на Алеї Слави, 1 жовтня 2024 року Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Свічки та прапорці на Алеї Слави у Миколаєві, 1 жовтня 2024 року Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Банери із загиблими військовослужбовцями на Алеї Слави у Миколаєві, 1 жовтня 2024 року Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Вшанування пам’яті бійців ЗСУ завершилося покладанням квітів на Алеї Слави.