У Миколаєві з середини серпня фіксують поширення коронавірусної інфекції

У Миколаєві з середини серпня 2024 року зафіксували поширення захворюваності на CoViD-19. Станом на п'яте вересня відомо про 1140 випадків: 128 людей госпіталізували. У місті триває вакцинація проти штаму "Омікрон".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла провідна спеціалістка управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Олена Попова.

За півтора місяця лікарі зафіксували дві смерті, спричинені коронавірусною інфекцією. Аби убезпечити себе, людям рекомендують робити щеплення. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря та отримати направлення, каже Олена Попова.

"Вакцина є в наявності, постійно надходять нові постачання. Вакцинуватися може кожен містянин, ті, в кого минуло вже більше ніж шість місяців після останньої вакцинації", — пояснила лікарка.

Провідна спеціалістка управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Олена Попова. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Дітей вакцинують з п'яти до 11 років дитячою вакциною, говорить спеціалістка.

"Вона сьогодні в нас також буде поставлена в місто Миколаїв. Всі мами, які мають діток від 5 до 11 років, які не щеплювались раніше, можна проводити і необхідно проводити щеплення", — пояснює лікарка.

Інформаційна довідка для лікарів. Миколаїв, 5 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Виконувач обов'язків директора центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Денис Курило розповів, що з липня стали фіксувати поодинокі випадки захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Медичне обладнання. Миколаїв, 5 веренся 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За словами Дениса Курила, з 12 серпня до 5 вересня у лікарні зафіксували 146 випадків захворювання. За цей же період ревакциновано 69 людей. Працівники використовують омікрон-специфічну вакцину.

"Завдяки нашій вакцинації все ж таки коронавірусне захворювання протікає більш легше, тобто воно протікає, як звичайні гострі респіраторні вірусні інфекції, які супроводжуються підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, сухим кашлем", — каже Денис Курило.

Виконувач обов’язків директора центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Денис Курило. Миколаїв, 5 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Аби вакцинуватися, до лікарні прийшов Віктор. Для чоловіка це вже четверта доза, перші три отримав ще на початку пандемії.

"Як пішла пандемія, організували централізовано (вакцинацію — ред.) і я прийшов. Хоча в сім'ї були: нюх пропадав, смак, а в мене все нормально пройшло. Мені 72 роки — зона ризику. Читаю, що ковід і вирішив прийти, убезпечити себе", — Віктор.

Читати ще

Читати ще У пам’ять про Макарова: у миколаївському музеї відбулася зустріч, присвячена суднобудівнику

Читати ще На Миколаївщині провели в останню путь захисника Володимира Тейбаша