У Миколаєві заборонять використання кондиціонерів у держустановах

У Миколаєві реалізовується розпорядження Кабінету Міністрів України щодо заборони використання кондиціонерів на державних підприємствах і в органах виконавчої влади. Однак на приватні домоволодіння розпорядження не діє.

Кореспонденти Суспільного дізнавалися деталі у представників міської влади.

Заборона використання кондиціонерів вплинула на робочий процес у міській раді. Головна спеціалістка відділу громадських зв'язків Анна Якимчук розповідає, що працівники намагаються впоратися зі спекою самостійно.

"Відчиняємо вікна, щоб був якийсь протяг обовʼязково. В кожного є водичка, намагаємося якомога легше одягатися. Ну і коли геть стає погано — трошки виходимо в коридор пройтися. На вулицю немає сенсу виходити, бо там теж дуже гаряче", — каже Анна Якимчук.

Головна спеціалістка відділу громадських зв’язків Анна Якимчук. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Керуючий справами виконавчого комітету Андрій Волков зазначив, що заборона діє в будівлях держустанов та державних підприємств, за виключенням ЦНАПів, дошкільних закладів, лікарень та інших місць, де обслуговують мешканців міста.

Балансоутримувачі будівель стежать за тим, щоб працівники не використовували кондиціонери.

"В разі, коли такі випадки виявлені — то працівників спочатку попереджають, в наступному ж до них застосовуються передбачені Трудовим законодавством дисциплінарні стягнення", — зазначив Волков.

Керуючий справами виконавчого комітету Андрій Волков. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Юрист Андрій Саченко пояснює, що обмеження не стосуються приватних осіб, оскільки кондиціонери є їхньою приватною власністю.

"Що стосується обмеження використання кондиціонерів та інших засобів органами державної влади, то такі обмеження є правомірними, оскільки володарями вказаних кондиціонерів є органи влади. Відповідно вони можуть встановлювати відповідні обмеження на користування такою технікою", — поділився Андрій Саченко.

Вікно, відкрите на провітрювання. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За словами провідної синоптикині Миколаївського обласного центру гідрометеорології Аліни Пилипенко, температура в Миколаєві сягає +40 градусів Цельсія, і 10 липня було зафіксовано найвищу температуру за останні 80 років — +40,5 градусів Цельсія. Така температура протримається ще два тижні.

"За нашими критеріями надзвичайна спека – це +40 і вище. Найближчим часом ми очікуємо +40-41 градус", — каже Пилипенко.

Провідна синоптикиня Миколаївського обласного центру гідрометеорології Аліна Пилипенко. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Енергетик Віктор Ножкін пояснює, що кондиціонери є найбільш економними серед теплових помп.

"Якщо кондиціонер на одне приміщення до 20 квадратних метрів і якщо він інверторний, то максимум він буде брати 700-800 ват за годину", — пояснив він.

Начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім зазначив, що Миколаївська область генерує в десять разів більше електроенергії, ніж використовує.

"І в нас енергосистема стабільна, ви ж графіки бачите. 00:00 – і все включається і виключається. Що можемо — те і робимо, у нас немає проблем з виконанням постанов", — каже Кім.

Згідно з розпорядженням Кабміну, заборона на використання кондиціонерів діятиме до 31 грудня 2024 року. Для бізнесу ця заборона має рекомендаційний характер. Обмеження для органів виконавчої влади та держпідприємств почали діяти з 7 червня 2024 року.

Читати ще

Читати ще По чотири години без електроенергії: АТ «Миколаївобленерго» анонсувало новий графік до кінця доби 12 липня

Читати ще Інструктаж з безпеки на воді. На миколаївському пляжі організували профілактичний рейд