У Миколаєві завершують енергоефективні проєкти для ОСББ, призупинені через війну

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві завершують мільйонні енергоефективні проєкти для ОСББ, призупинені через повномасштабне вторгнення. Йдеться про державну програму "ЕнергоДім", якою в місті скористались понад 30 домоволодінь.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла співзасновниця ГО "Центр розвитку житлового фонду" Тетяна Тимошина.

Індивідуальний тепловий пункт в дев’ятиповерхівці на вулиці Лазурній мали облаштувати ще у 2021 році. Проте в експлуатацію його ввели під час опалювального сезону 2024-2025 років та облаштовували в рамках державної програми "ЕнергоДім".

"Це програма Державного фонду енергоефективності за пакетом "А". Це стосується лише капітального ремонту системи опалення. Були збори, проголосували, отримали аванс, почалася війна, і ми почали виконувати ці роботи", — говорить голова ОСББ Валерій Коломієць.

Індивідуальний тепловий пункт. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Але не в тому темпі, як планували, додає Валерій. Окрім самого теплового пункту повністю замінили та ізолювали всі труби в підвалі. Керівник підрядної організації Ігор Молчаніцький пояснив, в чому були причини затримки.

"Оскільки в нас триває війна, логістика продукції працює дуже повільно. Доводилося довго чекати на деякі матеріали. Ми розтягнули роботи на ціле літо, але не поспішали, бо матеріали надходили із затримками", — розповів Ігор Молчаніцький.

Керівник підрядної організації Ігор Молчаніцький. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Два елеваторні вузли замінили на один новий із насосною групою, тобто цей пункт має кращі економічні показники.

"Нове обладнання повністю забезпечує можливість диспетчеризації дистанційно. Ти заходиш у документи, завантажуєш їх, передаєш в облтеплоенерго і чекаєш, коли тобі назад надішлють розрахункові документи для будинку, ну і тепло", — говорить Валерій Коломієць.

Голова ОСББ Валерій Коломієць. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Капітальний ремонт системи опалення коштував 2,5 мільйони гривень. Гроші компенсуються з різних джерел та програм, каже співзасновниця ГО "Центр розвитку житлового фонду" Тетяна Тимошина.

"Програма "ЕнергоДім" за пакетом "А" передбачає компенсацію 60 відсотків від фонду енергоефективності. Це ОСББ отримало аванс у розмірі 30 відсотків, потім вони отримали ще 20 відсотків від міської програми. Останні кошти вони отримають від фонду. Тобто загальна сума складається з 60 відсотків від фонду, 20 відсотків від міста та 20 відсотків — це їхні власні кошти", — говорить Тетяна Тимошина.

Довідковий Миколаїв