У Миколаєві зросли ціни на автомобільне газове пальне

Станом на третє жовтня у Миколаєві зросли ціни на автомобільний газ від семи до десяти відсотків. Середня вартість газу становить 33 гривні.

Про подорожчання автомобільного газу кореспондентам Суспільного розповів голова обласного осередку "Спілка економістів України" Олексій Мірошниченко.

За його словами, зростання цін на автомобільний газ пов'язане зі складністю його тривалого зберігання, порівняно з іншими видами пального.

"Ми не можемо говорити, що будь-яке подорожчання для економіки буде позитивне, бо це об'єктивна складова. Якщо бензин певною мірою стабільний, ми можемо спостерігати (різницю — ред.) на одну-дві гривні на окремих заправках. То газ вже більш системно — 2-3 гривні подорожчання", — говорить Олексій Мірошниченко.

За інформацією Міністерства фінансів України, станом на жовтень 2024 року вартість газу становить від 32 гривень 99 копійок до 34 гривень 99 копійок.

Голова обласного осередку “Спілка економістів України” Олексій Мірошниченко Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Інформаційне табло з цінами на пальне Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Ємність з газовим пальним Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Максим працює автозаправником півтора року. Чоловік каже, попри подорожчання автомобільного газу кількість клієнтів на заправці не зменшилася.

"Більше за газом приїздять, ніж за бензином та дизелем. Саме на газ (в день — ред.) може приїхати 150 машин. Може і більше, не знаю, я не рахую. На дизель, на бензин так само", — розповідає Максим.

Автозаправник Максим. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Жителька села Галицинове Валентина разом із чоловіком приїхали у Миколаїв. Жінка каже, автівку частіше заправляють газом, аніж бензином.

"Ми з села, їздимо за ліками та продуктами. Заправляємося раз на місяць з пенсії, бо нам дуже накладно. Зараз все подорожчало. Якщо буде дорожче, будемо рідше заправлятися, (хоча — ред.) і так менше стали заправлятися", — говорить Валентина.

Жителька села Галицинове Валентина Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Працівник заправляє автівку газовим пальним Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

У вересні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про підвищення акцизу на пальне.

"У Законопроєкті про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку йдеться, акцизний податок поступово підвищуватиметься до мінімального рівня, встановленого у Європейському Союзі".Читати ще

Читати ще На пожежах у Миколаївській області загинули двоє людей, ще двоє травмувалися