Заступник міністра оборони Сергій Боєв обговорив із послами та представниками міністерств закордонних справ Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Данії, Норвегії, Ісландії та Швеції пріоритети військової і фінансової допомоги України у наступному році.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.
Сторони підбили підсумки співпраці у поточному році та обговорили пріоритети підтримки України у 2025 році.
Боєв подякував союзникам за допомогу, ознайомив з оперативною обстановкою на фронті, деталями Плану перемоги Президента Володимира Зеленського, акцентував на першочергових потребах, що матимуть особливе значення для відсічі російської агресії вже на початку 2025 року.
Він також наголосив, що запрошення до НАТО залишається невід’ємною складовою безпекових гарантій для України.
«Всебічний захист України залишається нашим головним завданням і окрім стабілізації ситуації на фронті, потрібно бути впевненими в обсягах допомоги на 2025 рік. Посилення ППО, ПРО, формування резервів та підтримка ОПК – основні вектори роботи», – підкреслив Боєв.
Читайте також: Умєров назвав ключові рішення партнерів про військову допомогу Україні у 2025 році
Крім того, сторони обговорили потенціал посилення санкцій в 16-му пакеті, над яким вже працює Європейський Союз.
Окремо обговорили оновлену інформацію щодо залученості північнокорейських військових у війні проти України.
Країни Балтії, зокрема висловили занепокоєння посиленням співпраці Росії та КНДР.
Заступник міністра оборони подякував країнам, що беруть участь в місії EUMAM, за успішні результати у навчанні українських військових та закликав розглянути можливість подальшого удосконалення форматів підготовки.
Також Боєв подякував країнам, що вже підтримали український оборонно-промисловий комплекс шляхом прямих інвестицій, та запропонував знайти нові підходи для взаємовигідного розвитку оборонної галузі.
Він ознайомив партнерів з можливостями вітчизняних виробників та закликав до ширшої взаємодії з компаніями країн-партнерів.
Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня міністри закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8) підписали пакет допомоги Україні на 44 млн євро. Кошти признаечні на купівлю генераторів та сонячних батарей.
Фото: МОУ