У прибережній зоні Миколаєва стався викид нафтопродуктів: які наслідки для довкілля

За інформацією: Суспільне.

Річка в Миколаєві після забруднення нафтопродуктами, 19 грудня 2023 року. Фото: Держекоінспекція південно-західного округу

У Миколаєві 19-го грудня місцеві жителі виявили забруднення прибережної зони у мікрорайоні Намив — чорна піна заполонила берег. Екологічна інспекція визначила, що у воді вміст нафтопродуктів перевищений у шість разів.

Як це явище впливає на довкілля дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Реакція екоінспекції

Як зазначили в екоінспекції, піна чорного кольору на березі річці схожа на сажу.

"Попередньо можна зробити припущення, що це сажа з асфальтного заводу ТОВ "Дорога сервіс", який розташований на протилежному березі Бузького лиману та на момент проведення огляду з нього спостерігався викид чорного диму", — повідомили в Державній екологічній інспекції південно-західного округу.

З урахуванням направлення вітру та погодних умов сажа з викидів могла осісти на водну поверхню та з піною потрапити до протилежного берега.

Матеріали фахівці передали до правоохоронних органів для подальших заходів.

Думка екологині

За словами екологині Інни Тимченко, викид можливо спричинила аварійна ситуація, тому що в штатних умовах неможливо, щоб така кількість нафтопродуктів потрапила у воду.

"Не зрозуміло до кінця як, тому що відстань достатня, могло просто хвилями розповсюдити по річці", — зазначає екологиня.

Загалом нафтопродукти екологи вважають одним із найбільших забрудників водної поверхні.

"Те, що можна бачити на Намиві — це вже емульсія з водою і, зазвичай, далі відбувається процес — агрегати опускатимуться на дно, наліплюють на себе інші забруднювальні речовини, важкі метали, пестициди й з часом може бути гостре отруєння живих організмів", — говорить Інна Тимченко.

Нафтопродукти очищаються десятиріччями, адже сам процес повного розчинення забруднювачів достатньо довгий, додає екологиня.

Достатньо серйозні можуть бути наслідки, треба немало часу, щоб самоочистилася річка і щоб ці речовини, які вже там утворюються у зв‘язку з різними хімічними процесами розчинилися у воді.

Довідковий Миколаїв