Упродовж дев'ятого скликання Верховної Ради 54 народні народні депутати України були достроково позбавлені своїх повноважень, проте жоден з них згідно з рішенням суду.
Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у програмі «Є розмова», яка вийде в ефір завтра на YouTube-каналі Укрінформу.
«У питанні позбавлення народного депутату мандату, має бути доведеність того чи іншого злочинного діяння. Не підозра, не обвинувачення, а тільки рішення суду, яке набуло законної сили. Лише воно є підставою для того, щоб народний депутат був позбавлений достроково мандату і своїх повноважень», — зазначив Стефанчук.
Спікер українського парламенту нагадав, що у 2019 році парламент дев’ятого скликання першим своїм рішенням провів скасування депутатської недоторканності.
Читайте також: Стефанчук з трибуни ПАРЄ закликав продовжити тиск на Росію
За його словами, саме ухвалення відповідного рішення стало причиною того, що антикорупційні органи, які були створені Верховною Радою, почали активну діяльність щодо депутатів, адже їм тепер не потрібно отримувати дозвіл в сесійної зали, як було вісім попередніх скликань парламенту. «І саме це збільшило кількість депутатів, які почали попадати в поле зору правоохоронних і антикорупційних органів», — зауважив Стефанчук.
«Загалом 54 депутати достроково були позбавлені мандату за весь період цього скликання з різних причин: хтось, тому що пішов на роботу в уряд, хтось, тому що втратив громадянство, хтось по причині смерті, хтось за власним бажанням», — поінформував Стефанчук.
Водночас Голова ВР наголосив, що наразі немає жодного депутата, який би втратив мандат згідно з набуттям чинності рішення суду.
«Це пов'язано з тим, що судовий розгляд — це тривалий процес. Однак, як тільки ми отримаємо відповідне рішення, такий депутат безперечно буде достроково позбавлений своїх повноважень», — переконує політик.
Читайте також: У Польщі затримали і депортували в Україну політтехнолога з пулу Медведчука
Стефанчук підкреслив, що парламент «діє, діяв і діятиме в рамках, визначених Конституцією України, і цей підхід, як показує практика, є правильним».
Голова ВР навів приклад дострокового позбавлення повноважень народного депутата Віктора Медведчука, який зараз судиться за поновлення повноважень.
«Тільки тому, що ми зробили це не на емоціях, а відповідно до Конституції, я спокійний за результат цього позову в судах. І в майбутньому ми будемо діяти лише в межах і спосіб, передбачені Конституцією України», — додав спікер парламенту.
Як повідомляв Укрінформ, 27 лютого Центральна виборча комісія визнала Інну Свирибу обраною народною депутаткою України від «Слуги народу» після дострокового припинення повноважень Ірини Кормишкіної.
Центральна виборча комісія у зв'язку з відмовою Інни Свириби від депутатського мандата визнала обраним народним депутатом України від партії «Слуга народу» наступного за черговістю кандидата у виборчому списку – Сергія Мельніка.