У Ради не має бути проблем з ратифікацією угоди про надра, але є партії, які не голосуватимуть — Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що з ратифікацією угоди про надра у Верховній Раді не має виникнути проблем.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про підписання наступних частин угоди з США після ратифікації Угоди про надра у парламенті, передає кореспондент Укрінформу.

"(Мова у додаткових угодах йде — ред. ) про технічні речі урядовців. Вони у них є. Я не бачу там чогось страшного: вони говорять про якісь деталі. Як правило, урядовці працюють над угодою так само, як це відбувається з усіма угодами. Працюють урядовці, потім вони підписують і йдуть до парламенту. Парламент голосує, а після цього ще багато різних технічних кроків. Або підписуються, або плануються. Після того, як депутати голосують, урядовці роблять ще стільки ж підзаконних документів, щоб це почало працювати. Це нормальна, абсолютно робоча історія, коли після того, як ратифікує парламент той чи інший закон або угоду, (додатково підписуються — ред.) якісь технічні речі", — заявив Зеленський.

За його словами, український парламент з 2020 року ратифікував понад 160 угод. За таким же принципом відбуватиметься і ратифікація парламентом угоди про надра. Він також підкреслив, що народні депутати можуть ознайомитись зі всіма документами, які пропонується ухвалити в парламенті.

"Якщо вони хочуть на це дивитися, будь ласка. Потім у них завжди є можливість зробити інші кроки у парламенті, порушити це питання, якщо вони з чимось не погоджуються. Але сьогодні це виглядає непродуктивно, тому що всі розуміють, з чим пов'язана ця угода. Всі розуміють. Ми віримо в майбутнє, віримо в бізнес зі США. Це про майбутнє", — наголосив Президент.

Відповідаючи на питання, чи припускає глава держави проблеми із ратифікацією угоди про надра у Верховній Раді, Зеленський висловив надію на те, що угоду буде ратифіковано.

"Сьогодні зранку представник депутатського корпусу запитував мене. Я вважаю, що це питання сьогодні дуже важливе. Все, що можна було зробити по угоді, вважаю, зроблено урядовцями і юристами обох країн дуже професійно. Якщо хтось з парламентарів не буде голосувати, я вважаю, що це буде проблемою виключно цих людей, які не хочуть це підтримувати. Але я маю надію, що угоду буде ратифіковано", — заявив Зеленський.

Він також заявив, що США слід скасувати візи тим українським парламентаріям, які налаштовані не підтримувати принципові для безпеки України та США питання у Верховній Раді. При цьому, Зеленський підкреслив, що в українському парламенті є не тільки окремі депутати, але й партії, які налаштовані не голосувати такі питання.

"Сьогодні вони голосують не тільки заради майбутнього, а заради того, щоб зберегти багато того, що потрібно зберегти: того, від чого залежить безпека України. Якщо вони все це розуміють і не голосують. Є люди, які налаштовані це не робити. Тому, я думаю, що США треба просто скасувати їм візи. Вони приїжджають в США кожного місяця й розказують, як тут погано в Україні. Мовляв, як вони знають, як закінчити війну дуже швидко, які частини України важливі, які — не дуже важливі. Після того, як вони проходяться коридорами відповідних конгресменів або сенаторів, вони кажуть, що вони з США друзі. А потім повертаються в Україну і не голосують за те, що принципово для діючого Президента США, й від чого залежить безпека України. Не можна грати у подвійну гру.. Результат буде на табло – хто проголосував, а хто — ні", — додав Президент України.

Читайте також: Зеленський розраховує, що завдяки угоді про надра цього року можна вдвічі збільшити американську допомогу

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди. Уряд просить ВР оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.

Джерело

Довідковий Миколаїв